Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lloyds banknál, hogy működik ez?

Lloyds banknál, hogy működik ez?

Figyelt kérdés

sziasztok

Tudna valaki segiteni? Lenne egy kulfoldi amerikai vasarlom, aki azt allitja, hogy elutalta nekem a penzt es kuldott rola a bank emailt.


Hogy valoban igazie?

Letezik olyan ennel a banknal, hogy eloreutal de nem kapom meg a penzt ameddig nem adom fel postan es nem igazolom vissza?


Testverem azt mondta hogy ilyen nincs es szerinte kamuzik az illeto.

De masreszrol meg a cim, az ip cime es minden megfelelt a valosagnak meg be is jelolt facebookon.


Tudnatok segiteni?

Bocsi ha hulyen irtam de fontos es epp dolgozok.



#bank #eloreutalas
2018. ápr. 5. 17:30
 1/5 anonim ***** válasza:

" meg be is jelolt facebookon. "


Hát, ez aztán komoly érv, bocs :-)

Bármikor csinál valaki egy kamu profilt, bejelöl, aztán törli magát.


"De masreszrol meg a cim, az ip cime es minden megfelelt a valosagnak "


Ezt honnan tudod, kint voltál nála és tényleg ott lakik? Vagy hogy ellenőrizted le? (szintén a Face-n keresztül?


Nagy valószínűséggel tényleg csalás, mégpedig úgy hívják, "nigériai csalás".

Valóban nem azonnal megy át az utalás, de addig nem küldenék neki semmit, amíg nem kapom meg a pénzt.

2018. ápr. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100% átverés.
2018. ápr. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Hat bejelolt es olyan facebookja van, ami a valosagnak megfelel, em most keszult, tobb foto is van rola.


A cim amit megadott el, rakerestem, es az ip cim amirol netezett az pedig a lakcime, amit megadott.


Ezert feltetelezem, hogy esetleg valoban igaz.

2018. ápr. 5. 18:59
 4/5 A kérdező kommentje:
Vegul az mellett dontottem, hogy nem uzletelek vele.:)
2018. ápr. 5. 19:41
 5/5 Dzsino Laci válasza:

Hali.


Én is kaptam egy banki visszaigazolást a Lloyds-tól.


Figyi:


ez az email, amiről jött:


lloydsbankonlinebuisnesspaymentapproval@accountant.com


...@accountant.com?????


aha... az accountant az nem olyasmi, mint a gmail? Egy olyan freeweb cucc? De egy Lloyds amúgy sem használna olyat. Ők így nyomnák, mint minden normális cég (@ után cégnév vagy a domain név) ...@lloyds.co.uk (én egy skóciából vártam az utalást)


Továbbá: a levél Máté István nevére szólt, engem Sz. Lászlónak hívnak. Na itt már tényleg gyanakodtam... :D (gondolom ctrl+c és ctrl+v után elfelejtette átírni az előző palimadár jelölt nevét)


A banki igazolásban képek voltak 2 különböző Lloyds bankfiókról, kívülről. Na ez tipikus beetetős baromság, oda rakni egy témához illő képet.


Szóval osztottam, szoroztam és másfél másodperc múlva eldöntöttem, hogy ez átverés.

2022. márc. 18. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!