Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha az OTP-t mindenki szidja,...

Ha az OTP-t mindenki szidja, hogy milyen drága, akkor miért vannak náluk olyan sokan?

Figyelt kérdés
2018. aug. 6. 14:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
45%

Én nem szidom, azért vagyok náluk :-)

Lakossági Net számlacsomagom van, nem tartom drágának és rengeteg bankfiókjuk van - számomra ez előny, hogy nem kell fél BP-et átutaznom.

2018. aug. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
61%
Mert a többi is drága vagy még drágább. Az OTP az ország vezető bankja, azért vannak olyan sokan náluk.
2018. aug. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
81%

Párom is folyton szidja, azt´n lehet, hogy most mégis átmegy hozzájuk, mert ott talált egy jobb számlacsomagot, mint az övé...

De pl a kisvárosban, ahol felnőttem, csak otp van meg egy takarékszövetkezet. Apukám ugyan a megyeszékhelyen dolgozik, de kocsival jár, utál munka után még a városban rohangálni, ezétr otthon, az otp-ben van számlája. Egy héten egyszer vannak délután nyitva, ha intéznivalója van, bemegy, sor soha nincs. És ott a sok nyugdíjas, akiknek már akkor volt ott számlájuk, mikor másik bank még nem is nagyon volt.

2018. aug. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Átlag bank, százalékosan annyian szidják mint a többi átlag bankot, de nekik van a legtöbb ügyfelük, így számszerűen a legtöbben.
2018. aug. 6. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Ti mégis miért jártok személyesen a bankfiókba?
2018. aug. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Pl mert vannak olyan dolgok, amit nem lehet interneten intézni.

Van ugyan netbank, de a fiam elfelejtette aktiválni a kártyáját (csak a számlájára érkezett pénz), majd később a pin kódját is - ezt ugyebár semelyik banknál nem lehet neten intézni.


Társasházi közös költséget sem vagyok hajlandó átutalni, mert pl. amikor tartozást is törlesztek, akár 150 ft-ot is levesz tranzakciós díjként (nem az utalás díja) - ha pénztári befizetéssel intézem, akkor meg ingyenes :-)

2018. aug. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Estádio de Felchút ***** válasza:

Mert a Kádár rendszerben a nyuggereknek bank = óttéppé. (Ez amolyan vallássá vált. Volt az ábéccé, az óttéppé, a volán, a máv, a pósta, meg városban a skála. Ez volt a cocializmus. Így sikerült nekik, na.)

Arányaiban a Csányi-féle maffiabirodalomnak van a legtöbb hajlott korú hívője. Izé, ügyfele.

Ehhez hozzájön, hogy az óttéppé eléggé igénytelen "pénzintézet". Olyan, mint a Bundesmutti, minden jöttmentet befogad. Ezt persze beárazza, drága szolgáltatásokkal. A többi banknál más az üzleti modell. Bár európai szintűnek a többit sem nevezném.

Ehhez hozzájön még, hogy az óttéppé

2018. aug. 6. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Nem, nem igaz, hogy a többi drágább.

kalkulator.kiszamolo.hu


Azért, mert a nyugdíjastömegek ott ragadtak.

Azért, mert sokan azt hiszik, hogy olyan bank kell nekik, aminek fiókja is van, mert fiókba kell menni intézkedni, holott minden intézhető neten.

Azért, mert az emberek lusták váltani, akkor is, ha jobban járnának anyagilag.

2018. aug. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
6-os, amit írsz, az egy normál bankban ingyenes.
2018. aug. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

"Azért, mert sokan azt hiszik, hogy olyan bank kell nekik, aminek fiókja is van, mert fiókba kell menni intézkedni, holott minden intézhető neten."


Fentebb leírtam, hogy nem minden intézhető neten.

Arról nem beszélve, hogy valóban sok nyugdíjas van az OTP-nél - és konkrétan nem is biztos, hogy van internet a falujukban vagy hogy egyáltalán tudnának internetezni, netbankolni, hiszen sokan félnek is tőle.

Szóval kérlek, ne csak a saját oldaladról nézd a dolgokat - más szemszög is van. persze, aki nagyvárosban él, annak nyilván természetes a netbank, de tudok ma Magyarországon nem is egy olyan települést, ahol még internet sincs. Na erre varj gombot :D (ezt csak poénosan mondtam, kéretik nem megsértődni)

2018. aug. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!