Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hitelből házvásárlás? Mennyit...

Hitelből házvásárlás? Mennyit hitelt kaphatunk?

Figyelt kérdés

Még nem vettem fel soha hitelt, még csak részletre sem vettem semmit, úgyhogy teljesen amatőr vagyok ilyen téren.

Szóval. Csak példa kedvéért mondjuk, hogy párommal húszas éveinkben járunk, mindketten dolgozunk, keresünk 130 ezret fejenként, és szeretnénk venni egy házat. Van félretéve némi pénzünk a bankba, de ehhez nem szeretnénk nyúlni, csak ha nem tudjuk valamiért időben fizetni a részletet. Gondolom ez számít majd, hisz így biztosítva van, hogy ha valami gond van, akkor is van honnan fizetni. Hosszútávra, nagy összeget szeretnénk.

Szóval így mekkora összegre számíthatunk ?


2018. aug. 4. 18:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Először is tudnotok kell, hogy a bankok csak MAXIMUM 80 5-áig hitelezik meg a házvásárlás, a maradéknak önerőnek kell lennie.


Az egyszerűség kedvéért: ha egy 10 milliós házat akartok venni, akkor legalább 2 millió ft önerővel kell rendelkezni - de inkább több, ugyanis lakásvásárlásnál van ügyvédi költség az adásvételihez, "vagyonszerzési" illeték, a ház vételárának 4 %-a, költözés, stb ezek mind költségek. Szóval inkább 3, de még jobb, ha 4 millió ft-otok van ebben az esetben.

Vannak olyan bankok, akik pl. 23 év alatt nem is hiteleznek, kell hozzá stabil, alkalmazotti munkaviszony (vállalkozó is lehetsz, csak úgy nehezebben kapsz), ezen kívül a fizetés 33%-ánál több nem igazán lehet a törlesztő - legalábbi ilyen nettó 130 ezernél nem terhelik le 50 %-ra.

Nagyjából ennyit tudok mondani - persze még számtalan más tényező is közbejátszhat (pl. hol van a megvásárolni kívánt ingatlan, stb).

2018. aug. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
35%
* 80 %-áig
2018. aug. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
62%
Az első válaszoló annyiban téved hogy nem feltétlen kell 20% önerő mert a bank a fedezet 80%át adhatja meg fedezetnek maximum. Viszont ha van pótfedezet például mondjuk egy másik ház akár nulla önerőre is kaphattok. Nem mondom, hogy érdemes, de jó tudni.
2018. aug. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
75%

3-as, NEM AZT ÍRTAM, HOGY KÉSZPÉNZ!!!

Valaki egy időben rendszeresen belém kötött, amikor készpénzt írtam (20 % önerő készpénzben), azóta már "lábujjhegyen" írok, óvatosan, nehogy belém lehessen kötni - de látom, így sem jó .-(

Postosan azt írtam, hogy a bank maximum 80 %-ig hitelez - nem írtam, hogy a 20 %-nak készpénznek kell lenni.

3-as, szerinted egy másik ház bevonása fedezetnek, az mi, nem önerő?

A francért kell mindig belekötni a másikba.

Írtad volna azt, hogy kiegészítésként annyi: az önerő lehet egy másik ingatlanfedezet is.

Neked is kellemes estét.

2018. aug. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
54%
Abból indultam ki, hogy nekik nincs másik hézuk, hanem például a szülőknek van. Azt nem nevezném önerőnek. Én valamiért az önerőről pénzre asszociálok. De egyébként nem kötekedésnek szántam hanem pontosításnak ha ők is pénzre asszociálnak. Valamiért még mindig az az elterjedt tévhit hogy a 20% az pénzre vonatkozik.
2018. aug. 4. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Ment a zöld kéz.
2018. aug. 4. 20:36
 7/9 anonim ***** válasza:

“3-as, szerinted egy másik ház bevonása fedezetnek, az mi, nem önerő?"


Ugyan nem a 3-as vagyok, de az egyáltalán nem önerő, hanem kiegészítő biztosíték.


Önerő = vételár - hitelösszeg

2018. aug. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ó, istenem... nem baj, hogy nem tudjátok pontosan a dolgokat, csak legalább akkor ne kötnétek bele a dolgokba:


Tessék:


"Mi számít önerőnek?


Saját erőként az alábbiak fogadhatók el:


- Készpénz

- Elkészült munka értéke (építési jellegű hitelek esetén)

- A helyszínen tárolt, még be nem épített építési anyag (építési jellegű hitelek esetén)

- Lakástakarék-pénztári szerződés alapján folyósított megtakarítás

- Munkáltatói, önkormányzati támogatás és/vagy kölcsön

- Lakásépítési támogatás (szocpol) új ház építése és újépítésű lakóingatlan vásárlása esetén

- Plusz ingatlanfedezet" Aztán még azt is írja, hogy a plusz ingatlanfedezetnek nem muszáj saját tulajdonnak lenni.

2018. aug. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Attól, hogy idézőjelek közé betéve leírod ezt, még nem lesz igaz.
2018. aug. 5. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!