Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hitelre hitelt tudok felvenni?

Hitelre hitelt tudok felvenni?

Figyelt kérdés
Nos, vettem fel az OTP nél 2 év futamidővel 500ezer forintot arra lennék kíváncsi, hogy erre fel lehetne-e még venni 500 ezret vagy hogyan működik ez? Mert nekem azt mondták, hogy csak ugy bírok hogy ha ezt kifizetem és arra tudok rávenni. Tehát akkor 1 milliót kéne felvennem amit én hülyeségnek tartok, de igazából nem vagyok benne jártas. Autóvásárlás végett kellene és most ezen filózok hogy hogyan lehetne. Válaszotokat előre is köszönöm!

2018. júl. 18. 16:34
 1/7 anonim ***** válasza:
60%
Ezt nagyjából hitelkiváltásnak nevezik. Ilyen van.
2018. júl. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Koplárovics Béci ***** válasza:
60%
Ha hitelképes vagy az adott összegre, akkor akárhány darab hiteled is lehet. KHR miatt látja a bank, hogy már van, de ez nem kizáró ok egy újabb hitelnél.
2018. júl. 18. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
60%

Szinte biztos hogy jobban jársz a nagyobb összegű kivalto hitellel.


Az OTP-t kirendezed és a többit felhasználod.

A bírálat is biztosabb.


Ráadásul most a kamatok is olcsóbbak, simán jobban járhatsz.

2018. júl. 18. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
60%

Attól függ, mekkora a fizetésed?

Nettó 100 ezerre felejtős, magasabb fizetésnél (2-300 ezer ft) már simán összejöhet.

2018. júl. 18. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
38%

Ha a jövedelmed megengedi, akkor mehet, viszont kerüld el az OTP-t, mert 1M hitel esetén is majdnem 20% a személyi kölcsönük kamata, míg a többi bankban jóval kisebb.

Kérj hitelkiváltást pl a CIB-nél, vagy a KH-nál, de mehetsz a Cofidishez is, ők is sokkal olcsóbbak.

2018. júl. 19. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Félreértitek!


Van 500e Ft hitele, de a bank csak úgy adna neki ismét 500e-et, ha ezt már visszafizette, mivel látják rajta, hogy esélye sem lenne a visszafizetésre további 500e hitel esetén.


A kérdező ezt pedig úgy értelmezte, hogy akkor 1m kéne felvennie és ebből fizetni a hitelét, de ha újabb 500e-et nem adnak neki, akkor miért kapna magasabb összegű 1m-os hitelt?????

2018. júl. 19. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
75%

Nem feltétlenül.


Az igénylést már úgy kell beadni, hogy az 1 M ft fele a kiváltásra lesz fordítva, nyilván a bank is úgy fogja folyósítani, hogy az OTP felé, a másik fele, pedig az igénylő bankszámlájára, amit szabadon felhasználhat.



Így nincs semmi akadálya, ha amúgy 1 M ft erejéig hitelképes.

2018. júl. 19. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!