Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Párommal szeretnénk venni egy...

Párommal szeretnénk venni egy autót, személyi kölcsönre lenne hozzá szükségünk, vagy valamilyen hitelre a banktól, mennyire éri meg felvenni?

Figyelt kérdés

Nem SOS az autóvásárlás, de már nagyon szeretnénk. Kb 300 ezer forintra lenne szükségünk. Nem vagyok jártas a banki ügyletekben, még fiatalok vagyunk, mekkora buktató lehet ebben? OTP személyi kölcsönre gondoltunk.


Szeretném a tapasztalataitokat, tanácsaitokat kérni ilyen ügyben.


Köszönöm :)


2015. jún. 26. 16:08
1 2
 1/11 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy a 300e-et úgy érted-e, hogy összesen annyiból akartok autót venni, de ha igen akkor előre szólok: ennyiért autót nem kapsz, csak valami négykerekű pénzzabálót. Ha autót veszel gondolj arra is, hogy van átírási költség is (legalább 50e), biztosítás is (ha fiatal vagy akkor simán lesz egy 10-es indulásnak és az még csak az első negyedév), illetve némi alapvető szervíz sem árt megvásárlás után, ami szintén nem kevés pénzt. Személyi hitelt szerintem nem az OTP-nél érdemes felvenni. Kalkulátor itt:

[link]


Ha csak 300e hiányzik egy normálisabb autóhoz, akkor meg inkább autóhitelt érdemes felvenni, jobbak a feltételei (de nyilván a jelzálog az autó lesz).

2015. jún. 26. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Szia, köszi a választ.

Van már spórolt pénzünk, kb 300-e hiányzik, mondjuk nem drága autót akarunk venni, hanem egy 3-as golfot. ( 900e ft )

Drágább autóra nem is akarrunk gyűjteni jelenleg, mert egy ilyet szeretnénk de nagyon :)


A biztosítás fizetése nem gond, párom jövedelme nettó 180-200 körül van, belefér. Nekem nincs saját jövedelmem, csak szeptembertől kezdek dolgozni.


Igazából, nem is tudom, hogy milyen lehetőségeink vannak a személyi kölcsönön kívül, egyáltalán nem vagyok jártas a témában. Megköszönném a tanácsokat.

2015. jún. 26. 17:11
 3/11 A kérdező kommentje:

A vásárlás utáni szervizelés mit takar? Ha minden jó az autón? Van olyan alkatrész, amit érdemes kicserélni vásárlás után?

Nagybátyám autószerelő, így ezt úgy is Ő végzi, anyag áron majd, csak akkor próbálom azt is bele kalkulálni.

2015. jún. 26. 17:14
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én tesóm Suzukiját vettem át 10 év után, ami karban volt tartva. Egyik nap a központi zár szállt el rajta 40 ezer, 1 hónap múlva Lambda szonda 35 ezer. Most az ABS 250 ezer. 4 új nyári kerék 64 ezer. Nem volt benne sok 160 ezer, nagyrészt autópályán használták. Kuplung és váltó csere már megvolt, mire hozzám került.


Minden használt autónál vétel után szinte kötelező olaj, szűrő csere, és vezérműszíj csere. Ez olyan 50-100 ezer körül van, és a használt autó viszi a pénzt. És bizony egy 900 ezeres autó is viszi a pénzt.

2015. jún. 26. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Igazad van.

De a szalonból kihozott autót meg nem fogom tudni megfizetni még jó pár évig. Azért milliókat nem kis idő összespórolni.

Addig meg kéne valami a fenekünk alá. De ez így tényleg elég horrornak hangzik. :(

2015. jún. 26. 19:39
 6/11 anonim ***** válasza:
31%
3 év alatt anyitt költesz, amiből már vennél egy új autót. 3 millióért már kapni új autót, 900 ezer már van, ami komoly önerő.
2015. jún. 26. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Koplárovics Béci ***** válasza:
73%

"3 év alatt anyitt költesz, amiből már vennél egy új autót."


Ez azért a lónak a túloldala. Nyilván van ilyen használtautó is, ha belefutottál, akkor téged csúnyán átvertek. Persze nem az első szembejövő autót kell megvenni, és főleg nem az adott típusból a legolcsóbbak között kell nézegetni, hogy jó állapotú autót kapj. Szerintem megér vásárláskor némi felárat a jó állapot, minthogy később kelljen sokkal többet rákölteni. Én közel 4 éve vettem használtautót, akkor 9 éves volt. Az ugyanolyan típusú, hasonló felszereltségűek közül volt nála 200e-rel olcsóbb is. Kerek 1 milláért vettem, azóta kb 200-300e költöttem rá (+gumik), amiben az éves kötelező szervizek is benne vannak (olaj+összes szűrők), meg a vásárláskori kb kötelező vezérműszíjas játék is (és mivel nem nagyon kímélem, a futóműnél vannak visszatérő problémák). Szóval a gatyádat ráköltöd a használtra és a semmit sem költesz rá között van egy elég méretes középút is. Ha a szerelő rokon segít a kiválasztásban, az sokat segít, hogy ne egy eleve romhalmaz tulajdonosai legyetek.

2015. jún. 27. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Gondolom nincs még tapasztalatotok autó üzemeltetéssel kapcsolatban. 180-200 ezres fizu sokmindent elbír, kérdés, hogy ebből mennyit áldoztok autóra. Nekem is hasonló korú és értékű autóm van mint nektek lesz, és hitel nélkül is MINDEN költséggel együtt havonta 65 ezer forintba van a kocsi átlagosan. Évi 15 ezer km-t autózok, ebből érezhető, hogy a költségeknek csak a fele a benzin. Az autó megbízható, csak kötelező szervizt kér, és mégis... Szerintem ne vegyetek fel hitelt, hiszen 300 ezer forint nem sok pénz. Inkább gyűjtsetek hozzá, sokkal jobb érzés lesz tehermentes autóba ülni végül.
2015. jún. 28. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Csajszi, ezt el kellene olvasnod neked is, meg a párodnak is:


[link]


Ezután konkrét kérdést tegyetek fel, de ne ide, hanem a Közlekedés témába.


Ami az autó finanszírozását illeti, jelenleg annyit tudunk, hogy 180-200 ezek forintból éltek ketten, te tervezed, hogy szeptembertől munkába állsz - no, állj munkába, éld túl a próbaidőt, aztán gyere vissza ide beszélgetni. Addig meg ne vegyen senki semmilyen autót.

2015. jún. 28. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat ismét, sokat segítetek.

Hát igen, nem olyan kevés a 200e, de abból mi még albérletet is fizetünk havonta.

Szerencsére nem lesz próbaidőm, mert fodrászként fogok dolgozni, rokon szalonjában. De próbaidő helyett lesz az az idő, még kialakul a vendégkör...

Na mindegy, lényeg, hogy így a válaszok alapján a hitel tényleg kilőve, valóban jobb lenne egy teher mentes autó.


Mi azért nem utaznánk vele olyan sokat, nekem a bevásárlásra kéne főként, páromnak meg a mindennapokban egyáltalán nem. Havonta egyszer szoktunk elutazni Gyulára a rokonaihoz, ez kb 400km oda-vissza. Plusz ha nekem valami elintézni valóm akad, ennyit lenne használva.

Így, hogy ezt leírtam belegondolva tényleg hülye ötlet a hitel, hiszen nem S.O.S az autó nekünk. Csak jobb szeretünk azzal utazni és nem szeretem mindig kölcsön kérni :(

De igazatok van.

2015. jún. 28. 18:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!