Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ti hova utaltok pénzt bankon...

Ti hova utaltok pénzt bankon keresztül havonta?

Figyelt kérdés

Olvasgatom, hogy sokan írják, fontos nekik, mennyibe kerül egy banknál az utalás, mert sokat használják.


Én nem utalok sehova, elképzelni nem tudom, hogy hova utalnak több alkalommal is az emberek.


Ti hova utaltok?


Természetesen csak általánosan kérem, nem névre pontosan :D


Tehát kb így: családtagnak, internetes számlára, díleremnek, stb...


Csoportos beszedés nem számít, meg tv előzfizetés és hasonlók. Azt most ne számoljuk.


2018. júl. 7. 12:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Közös költség

Hiteltörlesztés anyunak

Megtakarítási számla

2018. júl. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én szinte már sehova nem utalok, max. a saját megtakarítási számláimra, de az meg úgyis más elbírálás alá esik költségek tekintetében.


Ezen kívül csak alkalomszerűen utalok, pl. autóbérlés esetén nem akarok százezres nagyságrendű készpénzzel szaladgálni. Vagy internetes vásárlás esetén van, hogy bankkártyát nem fogadnak el, de az utánvétet meg nem szeretem, ezért előre utalással fizetek.


Régebben utaltam pl. ismerőseimnek, akik adtak nekem kölcsön. Vagy amíg a barátnőm szüleinél laktunk, rezsiköltséget utalva fizettük.


De annak ellenére, hogy keveset és csak alkalomszerűen utalok, én is figyelek arra, hogy normális áron legyen az utalás egy számlacsomagban. Ingyenes szinte már sehol nincs, de engem pl. nagyon zavar, amikor fix díja is van az utalásnak, mondjuk több száz forint, mert akkor kisebb tételnél nagyon ráfizetek.

2018. júl. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
58%
Az összes csekket netbankon keresztül fizetem. Ha vásárolok valamit online, annak az árát is.
2018. júl. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
54%
Az összes közüzemi számlát átutalással egyenlítem ki. Az vásárlások ellenértékét is.
2018. júl. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

-Közös ktg állandó átutalás

-Netes vásárlások, ahol nincs kártyás fizetési lehetőség, csak utalás vagy utánvét

-Megtakarítási számla bankon kívül

-Gyereknek zsebpénz

-Tanfolyam, vizsgadíj

2018. júl. 7. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Megtakarítási számlára havonta.

Értékpapírszámla melletti pénzszámla negyedéves díj.

Családtagnak támogatás.

Biztosítás negyedéves díj.

Esetenként nyaraláshoz/utazáshoz előleg, vagy a nyaralás, évente egyszer-kétszer.

Webáruházban vásárolt kisebb értékű, pár ezer forintos dolgokra, ha nem lehet bankkártyával fizetni.

2018. júl. 7. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
27%

Mi az a megtakarítási számla? Cetelem? Még az is gyenge kamatot ad.


NAV-nak utalok csak negyedévente adóelőleget.

2018. júl. 7. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Közösköltség

tanfolyam díja, vizsga díja

mobiltelefon előfizetés családtagon keresztül van, ennek a díját

nem egyszer előfordult már, hogy ismerős ország másik végén megvette amire szükségem volt, annak az árát átutaltam

2018. júl. 13. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!