Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Fundamenta. Valaki segíteni?...

Fundamenta. Valaki segíteni? (SOS)

Figyelt kérdés

Van egy kérdésem, amire minél előbb szeretnék választ kapni, de a bankárom 2 hétig külföldön van, kértem a Fundamenta oldalán visszahívást, de még senki sem keresett.


Szóval a helyzet a következő:


Lejárt egy 8 éves, 20 ezres megtakarításom.


A saját befizetés + az állami támogatás: 2.5 millió forint


Házat szeretnék venni, de nem a Fundamentás hitellel, hanem más banktól.


Ezt a 2.5 milliót használnám önerőnek.


Kérhetem, hogy ezt nekem utalják ki? És majd ha megvan ez az összeg nálam, akkor keresek házat és intézem a vételt? (és utólag igazolom a lakáscélt majd ha megvan)


Vagy csak és kizárólag akkor juthatok a pénzemhez, ha már van adásvételi?? Mert néhol így értelmezem..


Valaki írja le kérlek, hogy hogy van.


2018. jún. 20. 16:39
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez így nem fog menni. Az adásvételit be kell mutatnod és csak utána utalják ki a megtakarítást állami támogatással együtt az eladónak. Sajnos így pl nem tudsz ebből foglalózni, mert nem jutsz hozzá KP-ban és mert várni kell a pénzre 3 hónapot (kivéve ha kéred az azonnali kiutalást, de akkor levonnak a megtakarításból 3%-ot).
2018. jún. 20. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Így van ahogy az előző válaszoló is írta, kelleni fog az adásvételi szerzodes. Ehhez még annyit tennék hozzá, kérheted úgy is a kiutalást, hogy csak a saját befizetéseidet plusz a jóváírt kamatokat kéred, ilyenkor nem kell igazolni a lakáscélt, viszont ekkor az állami támogatás nem jár.
2018. jún. 24. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem csak OTP LTP tapasztalatom van. Nekünk odaadták saját számlára a pénzt az adásvételi bemutatására gyakorlatilag azonnal. Tulajdonképpen a foglalót is fizethettük volna abból, hiszen arra 2 napunk volt.
2018. jún. 24. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!