Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Megéri felvenni egy hitelt...

Megéri felvenni egy hitelt autóra?

Figyelt kérdés

Szóval az az igazság, hogy már régóta akarok autót mert körülményes közlekedni városon kívül. (hétvégi + hétközbeni boltba járós autó lenne)

Viszont most jutottam el addig, hogy legyen annyi jövedelmem, hogy mindennel ( kajával, lakással, havi szórakozásommal) +110e ft-om van.

Egy 2.5 milliós autót néztem ki, mert hát igény az van persze... Az kb 60e ft törlesztő 5 évig havonta.


Szóval megérné szerintetek erre hitelt felvenni? (tudom hogy erre jönne még a kötelező, meg a szervíz, meg az üzemanyag, meg az adó)


Azt is tudom, hogy amortizálódik az autó, viszont már annyira elegem lett a buszozásból így 30hoz közeledve, hogy nem tudom várjak-e még vagy 3 évet.



2018. jún. 12. 20:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%

Normális ember nem vesz fel autóra hitelt.


60ezer a törlesztőd, ha 2 év múlva elveszíted a csodás állásodat mit csinálsz? A törlesztő ott marad. Inkább tedd el szépen a 110ezredet egy évig, és vegyél egy pöpec autót 1,3 millióért.

2018. jún. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

10 éves szerződésem van, ami alapján ha én lennék a világ legrosszabb dolgozója sem tudnak addig kirúgni.


de értem az érvelésed egyébként, köszönöm a választ

2018. jún. 12. 21:10
 3/12 anonim ***** válasza:
72%

Na, akkor pláne. Gondolj bele, 24 hónapig elteszel 110ezret, 2,6 millió. Abból meg tudod venni az autót.


Csak, és kizárólag akkor vegyél fel hitelt, ha nagyon szükséged van az autóra, és életbevágó. Amúgy meg tud várni 2 évet egy kocsi... mert egy felelős pénzügyi döntés. Utána úgy is költhetsz rá havi 40-50-et összességében :)

2018. jún. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
85%

Kivéve, ha csinálnak egy átszervezést, az orrod alá dugnak egy másik szerződést rosszabb feltételekkel, aztán ha nem fogadod el, akkor az a te bajod - de ki nem rúgtak :-) Vagy hoznak hirtelen egy másik rendelkezést...


A kerületünkben 20 éve sikeresen működő vállalkozást készülnek épp tönkre tenni azzal, hogy nem hosszabbítják meg a helyiség bérleti szerződését: a vállalkozó nem tartozik, mindent rendesen fizet, a kormány is azt mondja, hogy támogatja a kis és középvállalkozásokat - aztán mégis... 15 éve odajáró törzsvendégei vannak...


Szóval ami biztosnak látszik, az sem biztos...


Amúgy teljesen egyetértek az egyes válaszolóval - magam is ezt akartam írni.

Ha annyira eleged van, akkor először kezdj egy olcsóbb autóval, 3-4 hónap alatt össze tudod rakni azt árát.

2018. jún. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 veterán vas ***** válasza:
89%

Azt írod, már régóta akarsz autót. Akkor már szintén régóta spórolhattál volna kisebb-nagyobb összegeket.

Így 30 éves korodra már 3-400 ezer összejött volna és most nem siratnád magad, hogy jajderossz(!) autó nélkül. Különben is, biztos, hogy az első autónak legalább 2.5 millióba kell kerülni? Pláne hitelbe?

Szerintem nem ezek egy kezdő-autónak a legoptimálisabb ismérvei. ;)

2018. jún. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

"és most nem siratnád magad,"


Vagy rosszul értetted, vagy én fejeztem ki magam rosszul. Írtam hogy most jutottam el odáig, hogy olyan fizetésem van az adott munkahelyen amivel nem napról-napra élek + egy minimális szórakozás, hanem van felesleg.


Ergo, sajnos az elmúlt években nem volt rá lehetőségem hogy félretegyek.


Amúgy egy szóval sem sirattam magam. Tényeket közöltem, hogy átláthatóbb legyen a helyzet.

2018. jún. 12. 22:24
 7/12 anonim ***** válasza:
56%

így, hogy az egészet abból fizeted, szerintem hülyeség.


én is vettem fel rá, nekem viszont egy 1,5 milliós autóm van, amiből 1 millió saját volt, a 700-at meg felvettem 2 évre, októberben fog lejárni, jutott első szervízre is, mindenre. 1-2 év szerintem még vállalható egy ilyen kisebb összegű kölcsönre, de 5 év alatt tényleg elég sok dolog történhet, nem feltétlenül csak az, hogy mégis valami miatt gáz lesz a munkahellyel, hanem mondjuk ha hirtelen másra kellene a pénz, ami amúgy a törlesztőre van szánva.


meg persze az sem mind1, hogy mit vennél abból a 2,5 millióból. valami egészen friss, megbízható előéletű autót, vagy valami 10 éves felvágós autót, aminek akár az elkövetkezendő 5 évben egy többszázezres meghibásodása is előjöhet.

2018. jún. 12. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
95%

Hitelre akkor éri meg, ha az autó által tudod növelni a bevételi oldalad is , vagy csökkennek a kiadásaid általa. de utóbbi mint munkába járás, vagy családi autó nem igen szokott működni, annál inkább sem, mert az autó költségvonzata az idő előre haladtával növekszik.

Én egy kis rohangálós 1.4.est vettem elsőnek 2 éve 370.000-ért most kerül cserélésre, személy+teherre mert kinőttük és így öszvérként jól jön a vállalkozáshoz is, de nem hitelt erre nem vennék fel. Pedig szóba került a lízing is olyan autóra amire az igény inkább csak vágy szintű, semmint reális.


Ami hiteles, - szintén most kerül megvételre - viszont az kimondottan haszongépjármű, de annak a törlesztőjét meg az a bevétel fedezi amit ki is termel, mindamellett, hogy olcsóbb a megvétele és fenntartása azáltal, hogy eladási ár, üzemanyag, szervíz áfája visszaigényelhető rá.


Egy év alatt a havi 110-ből bőven kijön egy megbízhatóbb használt kocsi erre a célra. Felesleges hitelbe verni magad akár új akár használt autóra.

2018. jún. 13. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
72%
Ja, most nézem, Ford Focust meg fél millió alatt is bőven találsz már.
2018. jún. 13. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
48%
Ha van egy 500 ezres nettod, egy saját lakásos meg kb 5millad félretéve vedd meg, amúgy meg eron felül van neked
2018. jún. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!