Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lakáshitel. Melyik a legjobb?

Lakáshitel. Melyik a legjobb?

Figyelt kérdés

Sajnos mikor költöztünk anyukámmal a lakás árából az új párjának a lakását újítottuk fel.

Nem gondolt rá, én meg hiába szóltam hogy gond lesz.

Most ott tartanak hogy a veszekedések állandóak. Már elköltöztem volna, de van 3 kutyám. Akik ráadásul nem bírják egymást (szuka-szuka bulltype). Így panelba nem szeretném őket vinni. Családi házak meg nagyon drágák.

De nagyon félek hogy kifog rakni minket.

Vannak ezek a veszekedések, és utána újra elvannak együtt. Hiába mondom hogy úgyis újra vita lesz. Valószínűleg tisztában van vele, csak velem nem akar erről beszélni.


18 vagyok. Dolgozok. Sajnos alkalmi munka sikerült egyetem mellett. Bőven elég ez is, sajnos megterhelő. Lehet ott is hagyom a sulit egy évre majd.


Ma például azon ment a hiszti hogy egész nap nem csinálok semmit. Reggel 6kor kutyákat mozgattam le, kivettem a fagyasztóból a kaját nekik. Utána 8kor mentem dolgozni, 16 órakor értem haza. Elmosogattam. Megetettem a kutyákat. Leültem tanulni 30 percet. És már itt is van, vitatkozik.

Anyu 12 órát dolgozik heti 6 napot.


Együtt nincs annyi a fizetésünk hogy eltudjunk költözni családiházba.


Tervbe van a hitel. Sajnos, az a legjobb megoldás.

De arról is egyszer beszél, egyszer nem. Nem tudom mit intéz,mit nem.


Gondoltam rá, hogy veszek fel én. De az alkalmimunkára nem sokat kapnék. Na meg a visszafizetés se lenne egyszerű.


De ezt így nem bírom. Azon agyalni hogy mikor kerülünk egyik napról a másikra utcára..

anyu meg túl naív. Vagy éppen nem tart elég érettnek hogy beszéljünk erről. Ettol függetlenül nem érti meg hogy félek. Félek hogy mikor tesz ki minket.


Kicsit hosszú lett. De muszáj voltam kiírni magamból.


Most igazából a kérdésem főleg a kölcsön felé irányulna. Más megoldást nem látok. 1 millió önerő lenne. Ha elmennék teljes munkaidőbe dolgozni, mennyi idő kellene, (3-6 hónap?) hogy kapjak, 6-8 milliót?

Illetve melyik bank lenne a legalkalmasabb erre?


Nem szívesen veszek fel. De nincs lehetőségem másra. Legjobb lenne minél előbb.



2018. jún. 11. 21:09
 1/5 anonim válasza:
6%
Tudod melyik a legjobb, babe? Ez enyém. Gyere át és megmutatom¢
2018. jún. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
70%
Egy bank sem ad ilyen feltételek mellett neked hitelt. Az önerő is nagyon kevés.
2018. jún. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A vásárolni kívánt ingatlanhoz minimum 20% önerő kell, ez törvényileg elő van írva, szóval 1 millió mellé max. 4 milliót vehetnél fel, ha a többi feltétel megvan. Ismerősökhöz nem lehetne lepasszolni a kutyákat egy időre? És mehetnél mondjuk koliba, vagy albiba anyukáddal.
2018. jún. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

" Ha elmennék teljes munkaidőbe dolgozni, mennyi idő kellene, (3-6 hónap?) hogy kapjak, 6-8 milliót?"


Egyetlen bank sem fog adni 18 évesnek 6-8 milliót, még egy év munkaviszony után sem - emiatt ne hagyd abba a sulit.


Mi a veszekedés fő tárgya? Bár mondjuk, ha anyukád nap 12 órát dolgozik heti 6 napban, akkor tulajdonképpen olyan fáradt, hogy már semmmi különösebb ok nem kell hozzá.

Az új párja nem dolgozik? A házból anyukádra semmi nem lett átíratva, nem lett tulajdonrésze ?

2018. jún. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
82%

Próbálok a tényekre szorítkozni azon felül, hogy sajnálom nagyon a helyzeted...viszont ha egyszer túl leszel rajta, akkor sokkal erősebb és életrevalóbb leszel. Majdnem 2x annyi idős vagyok, mint Te, de a Te korodban én is hasonlóan nehéz helyzetben voltam.


A lényeg, hogy sajnos nem fogsz kapni lakáshitelt. Elsősorban az a feltétele, hogy legalább 3 hónapja teljes állásban, határozatlan munkaszerződéssel dolgozz valahol, munkabér átutalással, illetve egy minimum ugyanilyen kaliberű adóstársad legyen.

Utána mehet a matek, hogy az ingatlan vételárának a 80%-át hitelezheti meg a bank maximálisan. De ez általában csak a pesti ingatlanokra igaz, mivel a bank nem a valós vételár 80%-át hitelezi meg neked, hanem az általuk vélt piaci árat, magyarán, hogy mennyiért tudják értékesíteni, ha esetleg bedől a hiteled. Ez gyakorlatban azt jelenti, hogy vidéken, falvakban inkább 30-40% önerőnek kell lenni, amit az említett 6-8 milliós hitelösszegből sejtek, mivel hogy pesten vagy nagyobb városban ennyiért még egy kis lyukat sem kapsz. :/


Aztán utána jön az, hogy megnézi a bank a fizetésed és megmondja, hogy annak legfeljebb 40%-a terhelhető hitellel, ami a gyakorlatban inkább 20-30%. Ez magyarra lefordítva azt jelenti, hogyha Te és az adóstársad együttesen 300ezret kerestek, akkor a hiteletek törlesztője optimálisan 60-70ezer forint lehet maximum. Ezt tudod befolyásolni azzal, hogy milyen futamidőre veszed fel.


Ezek a nagyon alap feltételek amiket felvázoltam.

2018. jún. 11. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!