Jogosan vonták le?

Figyelt kérdés
Édesanyám bankszámlájára inkasszót tettek 96 ezer forintig tb tartozás miatt!Az én fizetésem az ő számlájára meg mert nekem még nincsen bankszamlam!!És az én fizetésemből vonták le az ő tartozását!Ez igy jogos?Mert olvastam hogy inkasszónál mindegy honnan érkezik a jovedelem vagy.Na de az is mindegy hogy az az én fizetésem?
2018. jún. 9. 15:10
 1/4 anonim ***** válasza:
84%
Ha rajta van a számlán az inkasszó, akkro ez van. De legalább rendezve van a tartozás, nem fog tovább nőni egyéb költségekkel. Ha nem akartál segíteni édesanyádnak a tartozás rendezésében, akkor ébredhettél volna korábban (saját bankszámla). Most csaláodn belül elrendezhetitek a dolgot. Amúgy meg nyiss saját bankszámlát.
2018. jún. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
77%

A számlán lévő pénznek nincs neve!

Akkor még a családit is letiltják.


Kéthavonta egyszer vehetsz fel huszon párezer forintot.

2018. jún. 9. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
37%

Jogosan vonták.

Dolgozó ember létedre nincs bankszámlád?

Besétálsz egy bankba és azonnal nyithatsz számlát. Ha még nem vagy 18, akkor anyuciddal mész a bankba.

Eszembe nem jutna más számlájára utaltatni a fizetésem, még anyám számlájára se.

2018. jún. 9. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Édesanyád bankszámlája? Igen.

Van tartozása? Igen.


Tehát jogosan ment rá az inkasszó, mivel nem a Te bankszámládat inkasszálták, másnak a tartozása miatt.


Az senkit nem érdekel, hogy még kinek a pénze megy rá arra a bankszámlára, és az sem, hogy milyen jogcímen.


Ilyen esetben - hivatalosan - igénypert indíthatsz az adóhatóság ellen, mivel a Te pénzed is rajta volt a számlán, ami ugye logikusan nem Anyukád pénze.


Nem hivatalosan viszont elrendezitek ezt Anyukáddal egymás között. Inkább ezt ajánlanám, és egy saját bankszámlát. :)

2018. jún. 10. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!