Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan szerezhetek engedélyt...

Hogyan szerezhetek engedélyt pénzteremtésre?

Figyelt kérdés
Olvastam itt többektől, hogy a bankok a semmiből teremthetnek pénzt. Ha én alapítok valami bank-szerű vállalkozást, mondjuk takarékszövetkezetet, akkor és is kapok engedélyt a pénzteremtésre? Mennyibe kerülne ez és pénzt hozhatok körülbelül létre havonta?

2018. jún. 7. 23:50
 1/9 anonim ***** válasza:
Bankot kell alapitanod, ha jól emlékszem, minimum 100 millió forint törzstőke kell hozzá, vagy már több, ha azóta változtak a szabályok. A bank a pénzt a hitelezésen keresztül "teremti", csak annak a kamataiból lesz valamennyi haszna.
2018. jún. 8. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

"bankok a semmiből teremthetnek pénz"

Vagy te, vagy ők valamit félreértettetek. Pénzt "teremteni" (kibocsátani) csak a jegybank tud.

Lehet multiplikálni hitelkihelyezéssel és betétek folyószámlán tartásával, de itt nem jön létre semmilyen pénz.

2018. jún. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha csak úgy random pénzt lehetne létrehozni, akkor olyan infláció lenne a világban, amire még nem volt példa soha. :) Tudom, hogy egyes összeesküvés-elmélet hívő csoportok imádják hangoztatni, hogy a bankok a semmiből csinálnak pénzt, de ez nem igaz.
2018. jún. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Bankhoz 2 milliárd alaptőke kell :) és csak bank teremthet pénzt egyébként.
2018. jún. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Lehet multiplikálni hitelkihelyezéssel"


Te tudod a multiplikálás szó jelentését?


"nem jön létre semmilyen pénz"


De létrejön, ideiglenesen jönne létre, de mivel folyamatosan van hitelkihelyezés és egyre több így gyakorlatilag nem is ideiglenesen jön létre mert folyamatos az egyre növekvő utánpótlás.


A bank meg olyan pénzre szedi a kamatot amivel nem is rendelkezett soha.


Hab a tortán hogy pl. az amerikai jegybank is magánkézben van. Nem csak a kereskedelmi bankok.

2018. jún. 8. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"a bankok a semmiből csinálnak pénzt, de ez nem igaz"


Amikor felveszel 20 millió lakáshitelt akkor az szerinted milyen pénz?

2018. jún. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nyilván csak és kizárólag kitalált, fiktív pénz... :) az olyan fogalmak meg mint tőke, likviditás, stb. meg nem is léteznek.
2018. jún. 9. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Utolsó: ne kezd el vele vitatkozni, én már múltkor megjártam :D esélytelen.
2018. jún. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Nyilván csak és kizárólag kitalált, fiktív pénz... :) az olyan fogalmak meg mint tőke, likviditás, stb. meg nem is léteznek."


Tehát fogalmad sincs honnan jön az a pénz csak okoskodsz. Közben meg fogalmad sincs honnan jön egy 20 milliós lakáshitelhez a pénz.

2018. jún. 9. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!