Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Milyen feltételekkel kell...

Milyen feltételekkel kell szembenézzek pénzfelvételkor?

Figyelt kérdés
Szeretnék 2 millió forint összeget felvenni. Van egy bank, ahol kedvezőbbek az ajánlatok. Ki lehet választani, hogy 100.000-249.999 Ft havi nettó jövedelemmel rendelkezem. Ezen kívűl még 250 felettit és 80-100. viszont az információs fülben az van írva, hogy igényléskor minimum 250ezer nettó havi jövedelemmel kell rendelkezzek. Akkor milrt vannak a kissebb kiválasztható opciók? Havi 100-120ezer forint fizetéssel rendelkezem, autóvásárlás miatt szeretnék felvenni 2 millió forintot, de ezt a minimum meghatározott bért én most nem értem. Tehát nettó 250 ezer havi jövedelemmel kell rendelkezzek minimum, hogy pénzt vehessek fel? vagy miért vannak a kissebb bejelölhető opciók?

2018. jún. 6. 15:30
 1/5 anonim ***** válasza:

"Milyen feltételekkel kell szembenézzek pénzfelvételkor?

Szeretnék 2 millió forint összeget felvenni. "


Na akkor először is tisztázzunk egy alapvető fogalmat: ha azt mondod, szeretnél2 millió ft-ot felvenni, az azt jelenti, hogy van a bankszámládon 2 millió ft és azt szeretnéd felvenni KÉSZPÉNZBEN. Nagyon nem mindegy, mit írsz, mert ebben az esetben ezt úgy tudnád megtenni, hogy bejelented pár nappal előbb a banknak, hogy ekkor és ekkor szeretnél felvenni nagyobb összeget: a SAJÁT PÉNZEDET!


De aztán a következő sorokból kiderül, hogy Te nem a saját pénzedet akarod felvenni, hanem HITELT IGÉNYELNI.


Havi 100-120 ezer ft-ra nem fognak neked 2 milliót megadni, mert 8 évre is havi 40 ezer ft körül lenne a törlesztője.

Azért lehet állítani a jövedelmet, mert ha magasabb jövedelemmel rendelkezel, akkor kedvezőbb hitelt ad a bank.


Gondolom, arra nem is gondoltál, hogy havi 40 ezer ft törlesztő mellett méglegalább havi 20-30 ezer ft az autóra fizetendő benzin, kötelező biztosítás, stb.


Arról nem beszélve, hogy ha minimálbér közeli a fizetésed, akkor miért akarsz 2 milliós autót venni?

Spórolj össze havi 40 ezer ft-ot (mert ugye a törlesztő is annyi lenne) és egy év alatt tudsz venni saját pénzből egy olcsóbb autót.

2018. jún. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem 2 millas auto kell. Hanem 800k es 1,2m kozotti. Regi, kicsi rozoga jarmuvet nem veszek, hogy havonta szereljem. Garazst is epiteni kell.

Ha havonta legalabb netto 120-at kapok, akkor a bank hogy szamilja ki azt, hogy en abbol nem tudnek torleszteni havi 49.570 ft? Ez nem logikus. Ket havit is ki lehetne belole, pedig en aztan nem vagyok jo matekos. Nem vagyok az a turelmes ember, hogy gyujtogessek. Egyedul a jogositvan arat gyujtottem ossze, de addig nem kezdek a jogsiba, amig nem tudom, hogy megkapom e a hitelt, vagy sem.

2018. jún. 6. 21:01
 3/5 anonim ***** válasza:

"Ha havonta legalabb netto 120-at kapok, akkor a bank hogy szamilja ki azt, hogy en abbol nem tudnek torleszteni havi 49.570 ft? Ez nem logikus."


"Havi 100-120ezer forint fizetéssel rendelkezem"


Nos, a bank úgy számol, hogy szeretné visszakapni a pénzét, ezért a hitelfelvétel alapfeltétele, hogy a törlesztőrészlet MAXIMUM az 50 %-a lehet a fizetésednek. Tehát 50 ezernél nem lehet több - de ilyen alacsony fizetésre nem engedi 50 %-ig sem. Kb. 30 ezerig lehetne - de olyan hosszú futamidőre (10 év) meg nem adnak személyi kölcsönt.


"Ket havit is ki lehetne belole, pedig en aztan nem vagyok jo matekos."


Tényleg nem vagy jó matekos, ugyanis megírtam, hogy az autó fenntartási költsége kb havi 20-30 ezer ft lenne - tehát a havi 100 ezer fizetésedből elmenne a törlesztőre (ha engednék a 49 ezret) kb. 80 ezer ft.


Áruld már el, légy szíves, hogy akkor mégis miből élnél? Havi 20 ezer ft-ból?


Arról nem beszélve, hogy ha tegyük fel, kapsz hitelt, de ezzel az alacsony fizetéssel nem tudod törleszteni a HITELT, KÖLCSÖNT (nem csak úgy ajándékba felvett pénzt), vagy ne adj Isten, elveszíted a munkádat, akkor az addig befizetett pénzt és az autót is elbukod és fizettél egy rakás pénzt, de nem lesz ugyanúgy semmid.

2018. jún. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Szuleimmel elek, nincsenek kiadasaim.

Mindegy, vegig jarom az osszes bankot ezzel azosszeggel. Ha egyik sem ad, akkor lejjebb megyek. Es ujra. Majd csak ad valamennyit. En nem 50%-ot olvastam, hanem 30-40 maximum.

Erste banknál pedig a 12 honap munkaviszonyt keri.

2018. jún. 7. 08:00
 5/5 anonim ***** válasza:

Azt mondjuk még nem írtad, mióta dolgozol, határozott vagy határozatlan idejű szerződésed van, hány éves vagy stb.

Ugyanis egy banknál ezek is szempontok a hitel megadásakor.

2018. jún. 7. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!