Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Igaz az h hitel nélkül nem...

Igaz az h hitel nélkül nem érhető el gazdasági növekedés?

Figyelt kérdés
Ezt hogyan kell értelmezni? A kamatok által? Tehát ha az emberek nem vesznek fel hitelt akkor nincs visszafizetendő kamat ezáltal nem nő a gazdaságban forgó pénz mennyisége?
2018. jún. 6. 10:43
 1/7 anonim ***** válasza:
69%
A cégek is vehetnek fel hitelt fejlesztésre bővitésre amitől nőhet a termelékenység és a foglalkoztatottság.
2018. jún. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
69%
Nem igaz, csak hitellel gyakran könnyebb. Például egy cégnek nem kell kitermelnie előre azt a pénzt, amit reklámra vagy fejlesztésre fordít, hanem megkapja előre hitelként, így gyorsabb az egész folyamat.
2018. jún. 6. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
57%
Magánembernél is mondok példát. Vesz fel napelem telepítésre hitelt mert befektetésnek tekinti, ebből lesz bevétele a napelemgyárnak amiből fizeti a munkásokat, akik ebből vásárolnak, leszedi a hasznát aki forgalmazza, és fizet a szerelőnek aki felteszi, az meg adózik ebből és vásárol. Na most ha nem vehetne fel hitelt a jóemberünk akkor nem tudná kifizetni a napelemet, vagy mondjuk olyan 10 év múlva. Lehet rossz a példa, laikusként vezettem csak le.
2018. jún. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Egy szakdolgozatban megvédésben olvastam ezt h " hitel nélkül nem érhető el gazdasági növekedés" és ezért kérdeztem h én bele merjem e tenni nem szeretnék hülyeséget írni

2018. jún. 6. 11:14
 5/7 anonim ***** válasza:
75%

A válasz egyértelmű: NEM IGAZ AZ ÁLLÍTÁS!

A hitellel viszont időben felgyorsítható.

2018. jún. 6. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Estádio de Felchút ***** válasza:

De, elérhető, csak lassabban.

A hitel egyébként nem ördögtől való dolog. Mind a berugázási, mind a fogyasztási célú hitelnek megvannak az előnyei, ha okosan, ésszel használják őket.

2018. jún. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem kell hitel, de a hitellel gyorsabb.

Az üzleti hitelek azért jók, mert pénztermelő dolgokat csinálnak. Ugye a baj a személyi hitelekkel van, mert nem értékálló dolgot vesznek belőle. Tv-t, kocsit, lakást.

2018. jún. 10. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!