Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Banki hiteltartozás elévül?

Banki hiteltartozás elévül?

Figyelt kérdés
Kezes voltam egy autó hitelnél és nem lett fizetve. Az adóstól nem tudták behajtani és rajtam sem, mert közben külföldre költöztem. Úgy tudom hogy ez 5 év múlva elévül. Ez igaz?

2018. jún. 5. 16:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Csak ha elfelejtenenek erdesiteni rendszeresen a bejelentett lakcimeden.
2018. jún. 5. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És ha nem is lesz otthon bejelentett lakcímem?
2018. jún. 5. 17:21
 3/6 anonim ***** válasza:
Mikor lett felvéve a hitel?
2018. jún. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Azt a bank nem tudja ellenőrizni, hogy van-e magyarországi címed vagy sem.


Ő azt a címedet tudja, (ugyanis a Te kötelességed a lakcímváltozást jelezni), amit a kezesség vállalásánál megadtál. Ő oda fog Veled levelezgetni, oda küldik a fizetési felszólítást. Ha nem veszed át, akkor a 2. kézbesítési megkísérlést követő 5. munkanapon kézbesítettnek minősül, és joghatást vált ki. Ebben az esetben például azt, hogy "kitolja" az elévülés idejét. Vagyis, ha rendszeresen küldözgetik a felszólítást, akkor akár soha sem évül el a tartozás.

2018. jún. 6. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
2008ban lett felvéve. Én onnan tudtam meg hogy mi van hogy hívtak otthonról hogy kint voltak lefoglalni bírósági végzéssel, de nem jártak sikerrel.
2018. jún. 6. 10:45
 6/6 A kérdező kommentje:
Ja, nem hanem 2013 ban lett felvéve. Igazából átvállalta az autóhitelt és csak úgy ment bele a bank a hitelátvállalásba hogy én, mint előző autótulaj leszek a kezes.
2018. jún. 6. 10:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!