Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hitelbe így is bele lehet bukni?

Hitelbe így is bele lehet bukni?

Figyelt kérdés

8-10 millióra gondoltam, havi nettó 150-160e Ft-os fix jövedelemmel. Eléggé atombiztos a munkahely.

Emellett van nem papírozott jövedelmem is.


A netes kalkulátorok alapján nem fix kamatozással ez havi 35-40e Ft körül alakul.


20 évi fix kamatozással meg havi 60ezer körül...


Ezek alapján a jegybanki alapkamathoz fogják viszonyítani a kamatozást, ha nem fix-et veszek igénybe?

Szerintetek megéri kockáztatni és nem fixet kérni?



2018. máj. 25. 11:16
 1/6 A kérdező kommentje:
Illetve idővel lehet fixáltatni mégis illetve az előtörlesztési lehetőséget, is a bankban kell megkérdezni?
2018. máj. 25. 11:18
 2/6 anonim ***** válasza:
65%
20 évi fix kamatozás nincs, és ha 20 évre veszel fel akkor nem nem 40 lesz a törlesztő hiszen ha 240*40 ezer az csak 9 millió 600 ezer, ergó a törlesztő nem anyni lesz hanem minimum 55 ezer de inkább több és hát ez ilyen alacsony jövedelemmel szerintem nagyon necces
2018. máj. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Bocsi, 7 millióval néztem a kalkulátort.

Azonban van a futamidő végéig tartó fix kamatozás!

OTP kalkulátor csak nem hazudik.

2018. máj. 25. 19:31
 4/6 anonim ***** válasza:
67%
szerintem akkor is kockázatos, nagyon hosszú az a 20 év..:S
2018. máj. 25. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
75%

Nem tudhatod, hogy mi lesz 20 év múlva. Lehetsz beteg, lehetsz munkanélküli (persze egyik sem legyél). De ezen meditálni is felesleges, mert amíg vársz, addig elmennek melletted a lehetőségek is. A végig fix kamatozással jobban jársz. Tegnap volt 2 éve változatlan a jegybanki alapkamat (0,9%). Ha visszanézed, hogy az elmúlt 20 évben mennyit változott, akkor láthatod, hogy nincs ez kőbe vésve, sőt. Persze tudom, más idők voltak akkor, de sose lehet tudni. Most is ütik-verik a forintot az MNB laza monetáris politikája miatt, mert nyugaton már elkezdődött egy szolid kamatemelkedés, az MNB pedig még kitart. El fog ez indulni felfelé és erre fel kell készülni. Vagy fixáld be végig, vagy addig amíg nem érzed azt, hogy reális, hogy elő tudsz törleszteni, mert örökölsz, több fizetésed lesz, stb.

Én 20 évre felvett lakáshitelt 10 évre fixáltam be, mert ezalatt az idő alatt lejárnak a lakás takarékjaink amikkel elő tudunk törleszteni. Ezen felül én kötöttem hitelfedezeti biztosítást is, hogyha bármi történik velem, akkor ne a feleségem nyakába szakadjon egyedül az egész hitel.

Konklúzió: nem éri meg kockáztatni. Olyan most, mint elaludni egy vasúti sínen keresztben bízva abban, hogy hamarabb ébredsz fel, mint ahogy jön a gyorsvonat.

2018. máj. 26. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ezzel a jövedelemmel ne az OTP kalkulátorát használd, mert az drága számodra és igen, fixáld a hitelt legalább 10 évre, mert kizárt, hogy tartósan ennyire alacsony lesz a kamat és most mélyponton van.

Ha megírod privátban, hogy mennyi az önerőd, mennyi lesz a vétlár, segítek bankot és hiteltípust is választani.

2018. máj. 26. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!