Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A tőzsdén tudok-e többet...

A tőzsdén tudok-e többet bukni, mint a feltöltött egyenlegem?

Figyelt kérdés

Például az eTORO-n. Mondjuk feltöltök 10000Ft-ot, de többet buknék, mint az egyenlegem, akkor követelhetik-e azt tőlem, például rászállnak a házamra stb... (ezt azért gondolom így, mert személyes adataimat meg kell adni, elvileg azt írják, hogy többet nem tudok bukni, mint az egyenlegem, de jobb biztosra menni)

A válaszokat előre is köszönöm!



2017. aug. 1. 11:19
 1/3 anonim ***** válasza:

Elvileg nem, gyakorlatilag is csak akkor, ha nagyban játszottál, hatalmas tőkeáttétellel, ÉS szakadt a piac: pl EUR/CHF esete, brexit, usa elnökválasztás. Tehát, ha a piac elszáll, és az egyik oldal egy időre megszűnik.

De normál piacon ehhez a számládhoz képest durván kell játszani, nagy tőkeáttétellel.

Hogy mi van ekkor? Bukta a brókercégnek. Behajtható-e rajtad? Szerintem nemigen, de nem vagyok jogász.

2017. aug. 1. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hagyd az etorot, tapasztalatból mondom, csupa kamuguruból áll az egész. Etoron csak devizával lehet kereskedni (legalábbis régen így volt), az pedig egy zéróösszegű játszma. Ezzel szemben én részvényeket ajánlanék, viszont ne számíts évi 100%-os hozamra. Bárki/bármi ami 20%-nál magasabb hozamot ígér az kamu. Még a 20% is nehezen hihető mivel a világ legjobb befektetőjének is annyi az átlagos éves hozama.
2017. aug. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az oldal szerint lehet részvénnyel is kereskedni, de ilyen forex szagú az egész oldal. Ott létezik tőkeáttétel, amivel elképzelhető, hogy mínuszba futsz. Előttem leírták, hogy ez nem valószínű mert automatikusan likvidálják a pozíciódat, hogy csak a saját tőkédet bukhasd el és a felvett hitelt (mert a tőkeáttétel gyakorlatilag az) ne veszíthesd el. Szerintem a forex nem átlagembernek való, főleg ezekkel a szolgáltatókkal. Ha nem lenne amúgy is elég kockázatos, akkor ez még rátesz egy lapáttal. Egyszóval ne csináld. Sok ilyen forexes bróker nem is viszi ki a pozíciódat a piacra, chartot manipulál, spikeol, stb. Nem mondom, hogy ez etoro ilyen, mivel nem ismerem.


Ha tényleg tőzsdézni akarsz, akkor keress egy banki háttérrel rendelkező brókert és vegyél részvényeket, ETF-et. Abban is van kockázat bőven, de ilyen jelképes összeggel nem is érdemes belekezdeni.

2017. aug. 3. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!