Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lehet-e személyi kölcsönt...

Lehet-e személyi kölcsönt átváltani egy nagyobb lakáshitelbe az OTP-nél?

Figyelt kérdés
Lakást akarunk venni a párommal, de nekem van 1 milliós személyi kölcsönöm. Meg lehet ezt oldani valahogyan?

2018. máj. 16. 14:24
 1/8 anonim ***** válasza:

"Lakást akarunk venni a párommal, de nekem van 1 milliós személyi kölcsönöm"


Ha lakást akartok venni (azaz lakáshitelt felvenni), akkor nyilván tudod, hogy a lakásvásárlásnál a bank csak maximum a lakás 80 %-áig hitelez, azaz min. 20 % önerővel kell rendelkezned. Pl. egy 5 milliós ház (vidék) esetén legalább 1 millió ft-odnak kell lennie.

Ha ez megvan, akkor egyszerű a történet - ebből a pénzből kifizeted a személyi kölcsönt, így tehermentes leszel.

Ha nincs meg, akkor semmiképpen nem fogsz kapni hitelt - mert nincs önerő és nyilván a fizetésed sem valami magas.

2018. máj. 16. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szia, köszi a válasz! Jól értem? A példád szerint az 5 milkós ház esetén, 1 millió az önerő. Eddig stimmel. Az önerőből fizetem ki a személyi kölcsönt? És aztán? Tehermentes leszek, de nem lesz önerő.
2018. máj. 16. 22:11
 3/8 anonim ***** válasza:

Hát ez az... Van egy olyan érzésem, hogy nem tudtál erről az önerő dologról - ergo nincs is félretett pénzetek, csak tartozásod.

De ha mégis lenne, akkor is sok múlik azon, hogy mennyi a nettó fizetésed, milyenek a körülményeitek (szülői ház, stb), van-e lakáskasszátok, - szóval ezek ismerete nélkül nem érdemes a továbbiakat ragozni, mert akkor estig itt írkálhatnék - annyi időm meg nincs. De ha leírod ezeket a dolgokat, akkor szívesen segítek :-)

2018. máj. 17. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Lakáshitelt, csak ingatlan vásárlásra adnak, szabad felhasználásra 60%-on számítják be az ingatlant jó esetben is. Ahhoz külön kellene felvenni másik szabad felhasználsú hitelt, hogy kifizesd a személyi kölcsönöd, meg biztosítsd az önerőt, de lehet a kettő már eléri azt a szintet, amire a bank nem ad lakáshitelt. Jövedelmi viszonyok alapján.


(Ha az önerőből kifizeti a személyi kölcsönt, akkor nem tudja kifizetni a teljes vételárat az ingatlanra!)


Ha van önerőd (minimum 20%. de amikre azt adják, ott nem fogsz most piaci áron kapni 5 millióért lakást, tehát könnyen lehet hogy több önerő is kell ) , akkor kapsz csak lakáshitelt rá.


Ha nincs annyi, vagy nem vagy hitelezhető a személyi kölcsön miatt akkor más utat kell választani.


1. adósság átvállalással veszel ingatlant ( pl. árverezés, vagy egyedi megállapodás útján. Ez esetben míg nincs kifizetve nem kerül át a tulajdonjogod egyből, de nem is kell banki kamatot és kezelési költséget fizetned, viszont segítesz az adóson )


2. Több bevételre teszel szert és magasabb lesz az igazolt jövedelemed


3.Ez lehet pl. másodállású vállalkozás létrehozása is, ha van fix munkahelyed mondjuk. És a vállalkozás nevére felvenni hitelt a házra. Ott nem nézik, hogy Neked magánszemélyként milyen hiteleid vannak már és 80%-on számolják be az ingatlant fedezetként, tehát könnyebben elég a 20% önerő, amit akár magánszemélyként is felvehetsz egy szabad felhasználású hitellel, amiből kiváltod a 1 milliós személyi kölcsönt és biztosítod a vállalkozásod számára a 20% önerőt. Igaz, a banki kamatok magasabbak lesznek, 3,8-5%, mint egy lakáshitelé, de olcsóbb mint egy szabad felhasználásúé, ugyanakkor teljes egészében vállalkozáson belül elköltségelhetők, a lakásra fordított beruházás áfája pedig adott esetben vissza is igényelhető, így kevesebbe kerül a felújítás, mint ha magánszemélyként nettó fizetésből intéznéd, a 27% áfa meg fordítható a törlesztőrészletre. Következő évben meg vehetsz fel szabad felhasználásra forgó eszköz v. folyószámlahitelt, amiből kifizetheted a magánszemélyes személyi kölcsönöd is akár.

2018. máj. 17. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Úgy tudom pótfedezet bevonásával önerő sem kell.
2018. máj. 17. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Úgy tudom pótfedezet bevonásával önerő sem kell."

Igen, ezért írtam a szülői ház dolgot (jelzáloghitel), de szerintem, ha van a kérdezőnek 1 milliós hitele, meg a szülők házát is elzálogosítják, az tökéletes út az adósságcsapdához, a hitel bedőléséhez - aztán megy a szülői ház is meg a megvásárolt ház is.

Nem támogatom, hogy minél jobban "adósítsuk el" a kérdezőt :D

2018. máj. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm az eddigi válaszokat! Első hallásra nagyon érdekes megoldásokat olvasok itt.


Tehát nekem van ez az 1 milliós személyi kölcsönöm.


Egyéb más hitelünk nincs.


A ház, amit meg szeretnénk venni 9.5 millió.


Az önerő, úgy tudom, min. 2 millió kéne ehhez. Ennek kevesebb, mint a fele van meg.


OTP-lakáskassza mindkettőnknek van, tavaly indítottuk, jelenleg hétezer pár száz Ft. (érdemes lenne gondolom 20.000-est kötni)


Ingatlan fedezet nem jöhet szóba, mert bár mindkettőnknek van saját tulajdonú háza, de mind a kettő egy vidéki kis faluban, ahol értéktelenek.


A párom nettó 150.000, én 200.000 Ft-t keresek.


Ez a 9.5 milliós ház vállalkozásra is alkalmas, korábban házi szörpüzem volt benne, ipari áram, stb.

2018. máj. 17. 14:05
 8/8 A kérdező kommentje:
Ja és ezen a 9.5 milliós házon még van teher, 4.5 millió Ft., amit az eladás után rendezne az eladó. Ez az adósság átvállalás hogyan működhetne?
2018. máj. 17. 14:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!