Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Valahol utána lehet nézni...

Valahol utána lehet nézni hogy valakinek mennyi tartozása van?

Figyelt kérdés
A páromnak több tartozása is van, persze követni már nem tudja, papírjai pedig nincsenek róla mert az ex feleségénél maradt minden. Aztán persze egyszer csak jön egy letiltás a fizetéséből. Van erre lehetőség valahol hogy utána nézzünk milyen tartozásai vannak?
2018. ápr. 12. 09:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%

"A páromnak több tartozása is van" - mégis milyen tartozásai vannak? Áruhitel, személyi kölcsön? Mert ezeket az illetéke s cégeknél le tudja kérdezni, de csak Ő, másnak nem adnak ki adatokat.

Ha magánembernek tartozik, akkor annak nincs nyoma, max az illetőtől tudja megkérdezni.

2018. ápr. 12. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Egy személyi kölcsön az azt hiszem OTP-s. A többi meg fogalmam sincs mi lehet. Elméletileg mindenféle szolgáltató (Démász, Vodafone, Digi, ilyesmi...)
2018. ápr. 12. 09:49
 3/12 anonim válasza:
93%
Bölcsen választottál párt Te is.
2018. ápr. 12. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
67%

Akkor menjen vissza ax ex feleségéhez és kérje el a papírokat - ilyen egyszerű. Ha van esze a volt feleségnek, akkor boldogan odaadja a papírt a párodnak, hogy az kifizesse a tartozást.


3-asnak: sokat segítettél a kérdezőnek... (más kérdés, hogy van némi igazságod, de korántsem biztos, hogy a párválasztásnál is tudott róla a kérdező. Lehet, csak később derült ki)

2018. ápr. 12. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Az a nő nem normális, már rég kidobálta szerintem. Páromnak is megmondtam hogy borzasztó felelőtlenek voltak és egyikőjük sem tud bánni a pénzzel, de nyilván most már kár osztani az észt mert nem megyek vele semmire... Most egyelőre lekérem a KHR-es adatokat de azon ugye csak a banki dolgok vannak.
2018. ápr. 12. 10:23
 6/12 anonim ***** válasza:
56%

Mivel az ő fizetéséből tiltják, JOGA van megtudni ki és miért és mennyit szeretne begyűjteni tőle.

Vagyis első körben a saját munkáltatójához kéne elmennie érdeklődni.

Szerintem.

De biztos én vagyok a lökött.

2018. ápr. 12. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy engem jobban érdekel az egész mint őt, amikor letiltása van meg sem szokta kérdezni mi az... Meg ott ugye a munkáltató csak az aktuális "hülyeséget" látja, de mindig előkerül újabb...
2018. ápr. 12. 10:36
 8/12 anonim ***** válasza:
77%

"de mindig előkerül újabb..."


Nem tudom a régebbi viszonyát a párodnak, de ha közös lakásban laktak, netán az Ő nevén vannak a közművek, tv számla, stb, akkor sürgősen intézkedjen, mert könnynen lehet, hogy a feleség - ha nem lettek átiratva a közművek - a mai napig használja, nem fizeti, s akkor a párodtól vonják. Szóval le kéne zárni azt a dolgot.

2018. ápr. 12. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Érdekeesség ***** válasza:
20%

A központi nyilvántartó rendszerben (KHR) nyilván van tartva . Viszont ehhez nem férsz hozzá. Csak a bankok férnek hozzá. Tehát a bank látja, ha rákeres, hogy neked hol milyen összegű hiteleid vannak. Illetőleg látszik az is ha késedelem miatt BAR listára raktak.

Ha a bankban megkéred az ügyintézőt kilistázhatja neked.

2018. ápr. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
59%

9-es, ha közüzemi tartozás van, azt nem mutatja a KHR.

A másik: az adós élettársának semmilyen információt nem fognak kiadni - csak az adósnak.

2018. ápr. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!