Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Banki átutalást visszavonni...

Banki átutalást visszavonni lehet -e, ha még nem vonták le a pénzt ( otp )?

Figyelt kérdés

Viberes átutalás történt. Sajnos nem olvastam utána pontosan mi is az. Csak javasolta nekem egy ismerősöm, úgy hitte pár száz forint a kezelési költsége. Én is reálisnak gondoltam és elutaltam a 4 ezer forintot. Viszont utólag utána olvastam és 11 ezer a kezelési költsége.

Valahogy visszavonhatom ezt? Vagy nincs rá mód?

Kiderült utalhattam volna simán is, mert nem történt meg az azonnali utalás,a pénzt nem vette le a számláról. Vasarnapra nem fog megjönni a számlára a pénz így hétfő lesz belőle így is úgyis.

Akkor így jártam vagy valahogy lehetne sztornózni?



2018. márc. 24. 11:33
 1/4 anonim ***** válasza:

A VIBER pont azért ilyen drága, mert az MNB-n keresztül azonnal végbemegy a tranzakció. Kérdezz rá, de szerintem nem lehet visszahívni.

Szerintem erre az ismerősödre máskor ne halgass... :-)

2018. márc. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A VIBER-nek akkor volt igazán értelme, amikor még nem volt a 4 órás szabály a sima GIRO átutalásokra.


Persze a VIBER az tényleg valós idejű, tehát csak pár perc lesz az átutalás teljesülése, nem pedig a maximum 4 óra. Olyan esetekben tudom elképzelni a jelentőségét, ahol valamilyen fontos üzlet lebonyolítása múlik az azonnali pénzmozgáson - és itt nyilván több millióról kell, hogy szó legyen, ahhoz, hogy megérje 10 ezres nagyságrendet fizetni az utalásért.


Viszont a VIBER sem működik banki nyitvatartáson kívül, tehát nem teljesül hétvégén. Így minden bizonnyal visszavonható. Lépj be a netbankban és nézd meg a függőben lévő utalásokat, és keresd a törlést.

2018. márc. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nem az ismerősöm hibája én nem olvastam utána, az én ügyem után nekem kell:/

Akkor ezt megpróbálom utolsó.

2018. márc. 24. 15:45
 4/4 anonim válasza:
Ha nem Viberes, hanem sima netbankos mobikon készített átutalással fizettem repjegyért, és még nincs teljesítve hogy tudom visszavonni? OTP
2019. jún. 15. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!