Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mekkora lehet a törlesztőm?

Mekkora lehet a törlesztőm?

Figyelt kérdés

Lakáshitelt tervezek felvenni a következő paraméterekkel:

17,4M forint 15 évre, 5 éves kamatperiódussal (3,79% kezdetben).

Sajnos a K&H-nál 10 éves kamatperiódusra csak 10 éves futamidővel adnak hitelt, úgy viszont nem kapnám meg, mert túl magas lenne a törlesztő.

Így fogok fizetni 5 évig havi 126ezret, kedvezményekkel (biztosítások, stb.).

Kérdésem, hogy mennyi tartozásom lesz 5 év múlva, ha a havi törlesztőrészleteken felül 5 év alatt 10M forintot befizetek előtörlesztésben, lakáskasszával, tehát díjmentesen, félévente 1M forintos részletekben.

Tudom, hogy illene kiszámolni egyedül is, de totál hülye vagyok ehhez, bevallom.



2018. márc. 19. 10:57
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem bántásból írom, de ha magad is úgy látod, hogy nem értesz hozzá, mi alapján választottad a K&H-t és annak éppen ezt a hitelét?


Az egyik legfontosabb adatot nem ismered.


Esetleg náluk van a számlád és így adnak kamatkedvezményt vagy hasonló?


Ez ne legyen szempont, mert máshol is nyithatsz folyószámlát?


Vagy szimpatikusak voltak? A szerződés legyen megfelelő számodra és a számok, ne a bank!



Azt pedig nagyon jól gondolod, hogy minél hosszabb a kamatperiódus annál nagyobb biztonságban vagy.

(Lehet, hogy később tovább csökkenne a kamat, de mivel fixált neked nem fog, viszont a kamatperiódus alatt legalább kockázat nincs!)



Egészen biztos, hogy vannak bankok, amelyek 5 évnél hosszabb kamatperiódust is kínálnak. Olvastam már nemcsak 10 hanem akár 15 évesről is.

És biztos, hogy nem mind köti meg, hogy a futamidő ilyen "rövid" legyen.



Érdemes minden bankot megnézni.


Bank nevet pedig azért sem ajánlok, mert én sem ismerem, hogy melyik mit kínál, illetve ha leírnám, hogy x ismerőstől mit tudok, akkor reklámnak minősítenék itt mások.

2018. márc. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nem az általad sorolt okom miatt választom a K&H-t főleg, hanem mert a fogyasztóbarát lakáshitelt mindenhol ugyanilyen feltételekkel adják (3 másik bankban is voltam már), kivéve ezt a kamatperiódusos kitételt. Tisztában vagyok nagyjából mindennel, viszont annak lusta vagyok utánajárni, hogy hogyan kell kamatot számolni ilyen folyamatos előtörlesztéses esetben, és gondoltam felteszek egy kérdést, mert itt szokott lenni 1-2 ember aki olyan válaszokat ad, hogy szerintem komplett excel tábláik vannak erre.

A kamat nem fog csökkenni a kamatperiódus lejárta után, mert a minősített fogyasztóbarát lakáshitel a jegybanki alapkamathoz kötött, ami viszont lassan 2 éve 0,9%-os történelmi mélyponton van. Ez ennél csak rosszabb lesz. Egyébként érdekességképpen mondom, hogy a 10 éves futamidőre, 10 éves kamatperiódusra úgy nem adták meg a hitelt (180 egynéhány ezres törlesztőre), hogy 535ezer az én jövedelmem + a páromé együtt.

Alapvetően nem ijedtem meg az 5 éves kamatperiódustól sem, mert 5 év alatt a tőketartozásunk alapból a havi törlesztőkkel lecsökkenne 12,5M-ra (erre kaptunk táblázatot), terveim szerint pedig erre 5 év alatt kifizetünk évi 2M-t előtörlesztésben, tehát olyan 2,5M fennmaradó hitel marad 5 év után. De hogy ebben az 5 évben hogyan változik a törlesztőm majd, ha félévente törlesztünk 1-1 milliót, azt nem tudom kiszámolni. Vagyis biztos ki tudnám, ha tudnám a módját, de nem tudom.

2018. márc. 19. 11:47
 3/3 anonim ***** válasza:

Erre találtam egy marha jó táblázatot, amikor mi vettük fel a hitelünket:

[link]

A kommentek között valahol. Talán a legalsó linkelt be egy excelt.

Egészen valósághű adatokat ad, csak ugye a kamatperiódust nem veszi figyelembe, mert a jó isten sem tudja mi lesz utána.

Mi ez alapján állítottuk be a terveinket úgy, hogy az 5. évre tudjunk annyit előtörleszteni, hogy kb. 1,5-2 milliós tőketartozásunk maradjon, így már nem vághat földhöz ha megugrik a kamat.


Első nekifutásra 3,5-4 milliót saccolnék.

2018. márc. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!