Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Otp A hitelnek hogy számoljam...

Otp A hitelnek hogy számoljam a kamatát?

Figyelt kérdés

Szükségem lenne 450.000ft-ra, havonta 200.000-et kapok, tehát számlazárásra kb -400.000ft-ban lennék.

Van valami maximum kamat havonta, vagy ez a 35% és így több, mint 120.000-et fizetnék kamatra?

Elolvastam a feltételeket meg a díjszabásokat, de eléggé érthetetlenül van fogalmazva az egész számomra.


Valamint ezt tudom valahogy csökkenteni havonta?

Tehát arra gondolok, hogy mondjuk minden hónapban a hitelkeretemből elveszek 50.000-et ami megmaradt fizetésből és így szépen lassan előbb-utóbb elfogy a a keretem.



2018. febr. 21. 18:52
 1/4 anonim ***** válasza:

A 35% kamat az éves kamat (egyébként THM-et nézz, ne kamatot). Te egy hónapra annak az 1/12 részét fizeted meg, azaz kb 3%-ot.

A kamatot nem a hitelkeretedre fizeted, hanem a ténylegesen felvett hitelre. Azaz ha a hitelkereted mondjuk 200 ezer forint, az azt jelenti, hogy az egyenlegedet -200.000 forintig tudod csökkenteni. Ha te csak -30.000 forintig mész minuszba, akkor a 30 ezer forint után fogsz kamatot fizetni.

Továbbá mindig az aktuálisan felvett hitelre fizeted a kamatot, azaz ha lemész -200.000-ig, majd a következő hónapban megjön a fizetésed és akkor -50.000 lesz az egyenleged [tegyük fel más pénzmozgás nincs], akkor az első hónapban a 200.000 forintra fizetsz éves 35% kamatot, tehát kb. 5840 forintot. Majd a következő hónapban az 50.000 forintra fizeteted a kamatot, ami kb. 1460 forint. Ha az egyenleged egy adott hónapban mindig pozitív, vagy 0 forint, akkor abban a hónapabn nem vettél igénybe hitelt, ezért kamatot sem fizetsz.

2018. febr. 21. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Tehát a tisztán látás kedvéért, ha hó végén -400.000-ben vagyok, akkor 12.000-et vonnak le.

Azt esetleg megtudod mondani, hogy olyat lehet-e, hogy pl fizetéskor a hitelkeretet 450.000-ről módosítom 400.000-re így ergó a ténylegesen elkölthető pénzem csökken 50.000-et?

Csak mert ismerem magamat és szinte biztos, hogy annyit fogok költeni, ameddig engedi

2018. febr. 21. 19:47
 3/4 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Nem kell csökkenteni a hitelkeretet, egyszerűen magadat kell visszafogni, hogy ne legyél minden hónap végére -450000Ft-on. Mert akkor életed végéig vonni fogják a ~12000Ft kamatot havonta, és vagy ezerszeresen megfizeted. Ez egyébként a folyószámlahitel(-keret) veszélye, hogy ha soha nem fizeted vissza (nem kontrollálod a költéseid és minden hónap végére ugyanoda jutsz), akkor sokszorosan fizeted vissza a tulajdonképpen egyszer elköltött többletet (de ezt a bank nagyon is szereti...). Szóval egész egyszerűen azt mondod magadban, hogy első hó végén maximum -400000-et engedélyezel magadban, és nem költesz többet. Aztán -350000-et és így tovább. A hitelkeret változtatásával az a baj, hogy az sincs ingyen.
2018. febr. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen mindkettőtöknek!
2018. febr. 21. 20:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!