Hogyan számoljam a gázt?

Figyelt kérdés
4500-ról már 5000en áll. Hogyan számoljam ki,hohy mennyi ez pénzben? Hülye kérdés de nem tudom jobban feltenni.
2017. jan. 11. 15:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Vedd elő a legutóbbi számládat, és annak a végösszegét oszd el a rajta levő elfogyasztott gáz mennyiségével (=nyitó-záró mennyiség közötti különbség) Az osztás eredményeként kapsz egy átlag-értéket, hogy mekkora Ft/m3 árral számoltak.


A most mutatkozó 500 m3 szorozva azzal az egységárral = egy hozzávetőleges értéket fogsz kapni, mivel a mindenkor szolgáltatott fűtőérték változtat az egységáron. Én nem sokat szoktam tévedni ezzel a számolási móddal, inkább felfelé kerekítve tartalékolom a rávalót, és akkor remélhetőleg nem kell kétségbe esnem.

2017. jan. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az első jól írja.

De ha esetleg az túl bonyolult, a szüleim 205m3-t fizetnek, és 23 ezer körül szokott lenni a számla, vagyis a tied kb 2,5-szerese, úgy 55-60 ezer forint.

2017. jan. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Így van, normál körülmények között kb. 110 Ft/m3 körül van az egységár. A fűtőértéktől függően esetenként több, máskor kevesebb, de kb. ennyi.
2017. jan. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)))
2017. jan. 12. 13:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!