Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha egy év után vissza fizetem...

Ha egy év után vissza fizetem a hitelem, mennyit fizetek nagyjából?

Figyelt kérdés
Tételezzük fel, hogy felveszek 7 millió forint lakáshitelt 10 évre. Egy év múlva eladom a lakást és egy összegben kifizetem a bankot? Mi erre az esetre az alkalmazott matematika? :)

2018. febr. 7. 21:19
 1/1 anonim ***** válasza:

Itt találsz egy kalkulátort hozzá:

[link]


A matematika lényege az annuitás: a törlesztőrészleted összege mindig fix, de azon belül a fizetett kamat és visszafizetendő tőkerész változik, a csökkenő visszamaradt tőketartozás arányában csökken a fizetendő kamat.



(A kalkulátor nyilván csak a kamatokkal és a tőkerésszel számol. Viszont a bank emellett egyéb díjakat is felszámolhat az indulásnál, ami bankfüggő)


Vagyis ha mondjuk 5% a kamat, akkor 1 év alatt kifizetsz ~506ezer Ft. tőkét és ~310ezer Ft. kamatot. A fennmaradó összeget kell végtörleszteni a bank felé. Itt a bankok fel szoktak számolni végtörlesztési díjat, ami megint bankfüggő és eléggé eltérő is lehet.

2018. febr. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!