Hogy kell utalni?

Figyelt kérdés
Otp junior kártyám van, rendszeresen vásárolok vele neten, viszont utalni másik bankszámlaszámra még nem utaltam. Hol tudom ezt megtenni és milyen adatokra van szükség?

2018. jan. 26. 15:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
63%

A legegyszerűbb, ha bemész a bankba. Vigyed a kártyád, meg az irataidat a biztonság kedvéért, hogy tudd igazolni magad (de a pin-kód elég szokott lenni). Beütöd a pin-kódod, és megmondod, hogy utalni szeretnél. Tudnod kell az ellenoldali bankszámlaszámot, azt vidd magaddal. Megmondod az összeget, és heló.


Ha van netbankod, akkor a felső sarokban "új tranzakció indítása", és az adatlapot kitöltöd értelemszerűen. Összeget, ellenoldali bankszámlaszámot, közleményt kell megadni, és ennyi.

2018. jan. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2018. jan. 26. 15:44
 3/14 anonim ***** válasza:

Ez hülyeség, amit az 1. írt!


1. vagy netbankon

2. vagy kitöltesz egy nyomtatványt a bankban

3. vagy telefonon

2018. jan. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Kedves hülyegyerek, mondd már el, miért hülyeség, amit írtam! Te azt írod, űrlapot kell kitölteni, én azt mondtam el, mit kell tudni a kitöltéshez. Te azt írod, netbank, én elmondtam lépésről lépésre, mi történik a netbankban. Na ki a hülye? Nyomi!
2018. jan. 28. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Egyébként meg neked nincs igazad, mert az utalási nyomtatványt nem te, hanem az ügyintéző tölti ki, te csak aláírod...
2018. jan. 28. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
De mondd már meg, hogy melyik bankban lehet bankkártyával utalni.
2018. jan. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nem azzal utalsz, azzal azonosítanak be....
2018. jan. 29. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

És a PIN-kódot is elkérik? E melyik banknál van?


Két bank ügyfele vagyok, de egyiknél sincs ilyenre lehetőség.

2018. jan. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Ez az OTP, ami a kérdezőkérdésében is van. Ez a legrövidebb út a beazonosításodra, vagy az irataiddal igazolod magad. Én a PIN-t választom mindig.


Attól még, hogy nálatok nincs ilyen, nem hülyeség,de nyilván nincs minden ügyfélnek kártyája, tehát ez csak egy opció.

2018. jan. 30. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ja, és mielőtt belekötsz, nem kérik el a PIN-t, hanem egy terminálba kell beütni.
2018. jan. 30. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!