Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Jól értem a diákhitel törleszt...

Jól értem a diákhitel törlesztésének mikéntjét?

Figyelt kérdés

Pl. felveszek 1 milliót a Dh2 keretein belül.

Vissza kellene fizetnem 1m.23e. Ft-ot.

Első évben a minimálbér alapján számolnak törlesztőt,

utána pedig az adóbevallásom alapján.

Tehát ha növekszik a törlesztő, az nem azt jelenti, hogy 1 m. helyett mondjuk 2,5m. Ft-ot fizetek ki a végére, hanem csak annyit, hogy a minimálbérhez képest a növekvő fizetésem miatt egyre nagyobb léptékben kerül törlesztésre

az a 1m.23e. Ft.

Jól látom?



2018. jan. 9. 10:39
 1/7 A kérdező kommentje:
Röviden: A visszafizetendő nem változik, csak a visszafizetés léptéke?
2018. jan. 9. 10:56
 2/7 anonim ***** válasza:

A minimum visszafizetés léptéke változik.

Azért írom, hogy minimum, mert te ettől eltérhetsz, amit ők definiálnak az a minimum összeg.

2018. jan. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A diákhitel 2 kamatmentes, felveszel 1 milliót akkor 1 milliót fizetesz vissza akár 20 év alatt is.


A diákhitel 1-nél 2,3%-os éves kamat van. Felveszel 1 milliót (ennyit nem lehet egyszerre) akkor már másnap elkezd kamatozni a napi kamat 2,3%/365 forint. Azaz naponta 63 forintot kamatozik. Az a napi 63 forint ügyleti kamat címen halmozódik, nem adódik a tőkéhez, amikor befizetsz egy havi törlesztőt az lenullázza az összegyűlt ügyleti kamatot a maradék meg csökkenti a tőketartozásodat. Ha az év végén is van ügyleti kamatod pl. nem törlesztettél semmit abban az évben mert még tanulsz akkor hozzáadódik a tőkéhez és onnatól kezdve az is kamatozik naponta.


Hogy mennyit kell visszafizetni nem lehet megmondani, mert a kamat ÉVI 2,3% ha te első év végén fizeted vissza egyben az egészet akkor kell ennyi kamatot fizetned, 23 ezer forintot. Ha te 10 év alatt fizeted vissza akkor többet fogsz visszafizetni.

2018. jan. 10. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Valóban elírtam, dh1-re gondoltam !

Szóval akkor ha a tanulmányi idő alatt nem fizetem ki évente (vagy szemeszterenként talán )legalább a kamatot, akkor lényegében számolnom kell a halmozódó kamatos kamattal...

2018. jan. 10. 14:56
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen, mint minden hitelnél.
2018. jan. 11. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a magyarázatot!
2018. jan. 11. 10:07
 7/7 anonim ***** válasza:
Az még hozzátartozik, hogy az éves infláció 3% körül van így gyakorilatalg még kamattal is kevesebbet fizetsz vissza reálértéken.
2018. jan. 11. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!