Mit tehetek ez ügyben?

Figyelt kérdés

Felvettem diákhitelt, az én nevemen a hitel, de a szüleimé lett a pénz. Tudom, hogy nagyon nagy hülyeség volt, de mit tehetek ilyenkor?

Hiába fizettem be havonta 6.000 ret a kamat is nőtt és a tőke is... Nem érzem korrektnek

Mit tehetnek ha egyszerűen nem fizetem tovább?

Ha nincs semmi jövedelmem és semmi tulajdonom?

Az egyetemet befejeztem, de azt sem tudtam teljesíteni, mert nincs nyelvvizsgám amire nincs pénzem felkészülni.

Szüleim abban a tudatban vannak, hogy már kitaníttattak és lesz jó munkám, hiába próbálom elmagyarázni az ellenkezőjét.

Itt már szinte csak az a kiút, hogy elmegyek külföldre.

De ha itt lesz munkám mondjuk 100 eFt vagy jobb esetben 120e akkor annak hogy és mennyi százalékát vonhatják le?

25 F



2018. jan. 5. 11:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
52%

Az utóbbi 9 évben legálisan dolgozhattál. Mivel telt ez az idő, ha nincsen semmi jövedelmed és tulajdonod? Másodjára, mi akadályoz meg abban, hogy elmenj pl takarítónak vagy gyári munkásnak hogy legyen valamennyi jövedelmed?


Harmadjára, mi akadályoz meg abban, hogy online, teljesen ingyenes felületeken megtanulj angolul és németül? Nyilván nem fogsz folyékonyan beszélni internetes tanulásból (bár előfordulhat), egy nyelvvizsgára bőven elég.

2018. jan. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%

A 6000 ft nyilván minimum összeg volt, ami arra elég, hogy szerződésszegés miatt ne mondja fel a Diákhitel Központ a hitelszerződésedet.

De ezzel nem fog csökkenni a tartozás, sőt mivel még a kamatokat sem fedezi, nőni is fog.

Nyilván ez történt, de mélyen én sem ismerem a rendszert.


Minél többet kell belefizetni, hogy gyorsabban teljesen le.


A szüleid akárhogy is kitaníttattak vagy sem, az tény, hogy fiatalon felvetettek veled egy hitelt, amit utána te jó szándékkal nekik adtál.

Jogilag te vagy az adós, ezt nem vitathatod, de a szülők nézzenek már magukba. A minimum, hogy kifizetik helyetted, de legalább segítenek benne!


A tartozás soha nem fog megszűnni, csak ha nyugdíjas leszel (más hitel akkor sem szűnne meg) és előbb-utóbb és egy éves elmaradás esetén a hitelező felmondja a hitelt, majd pedig egy idő után végrehajtásra kerül az ügy. Persze ez idő és vannak még lépcsőfokok de a vége ez lesz.


Akkor pedig már teljesen mindegy, hogy milyen tartozás volt, a NAV, amelyik ilyenkor végzi a végrehajtást, inkasszálja a bankszámlád, a munkabéred 1/3-át letiltja, autódat lefoglalja, ingatlanodat elárverezteti, cégben üzletrészed lefoglalja, bejelentett lakcímeiden az ingóságokat lefoglalja.


Értem, hogy most kb. semmid nincs, de nem is lesz soha? Ha lesz, végrehajtás alá vonják.


Ingóságaid, aminek értéke is van, ha most nincs is, de csak lesz.

Viszont ha a szüleiddel egy címen laksz, akkor kimennek oda is és ha a szülők nem tudják igazolni, hogy pl. a tv, hűtő nem az övék, akkor elviszik. Ez esetben talán nem is lenne igazságtalan morálisan sem.



Azért írtam ilyen hosszú választ, mert legalább információval akarok segíteni. Akárhogy is, aki odaadja a szüleinek a felvett hitelt az nem rossz ember, sőt! Szomorú, hogy így jártál.



Hogy pénzt honnan szerezz, milyen lehetőségeid vannak milyen munkára, azt én nem tudhatom, azért sem szólok hozzá.


A külföldi munka jó ötlet, ha tudsz vele annyit keresni, hogy a tartozást is fizetni tudd!

Viszont hiába mész külföldre, az EU-ban európai fizetési meghagyással illetve európai végrehajtással is be tudják hajtani a tartozásod, csak ezeknek a költségei még sokkal magasabbak lesznek, amit neked kell viselni.


Természetesen országon belül is költséges a jogi eljárás, amit mind-mind rád terhelnek majd!


Arra is figyelj, hogy ha már vannak elmaradásaid, siess valamit kitalálni, mert egy év után felmondják a szerződést és utána egy összegben követeli a hitelező!

2018. jan. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
74%
Mennyi a diákhitel tartozásod? A Diákhitel Direkt oldalon tudod megnézni. Ha 4 millió alatt van akkor nem nő a tartozásod akkor se ha a minimumot fizted ami most 7650 forint, csökken.
2018. jan. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
78%

Ha tényleg így van, akkor a szüleid nem kitaníttattak, hanem mert nekik adtad a pénzed, fizettették veled a lakhatásodat, iskolás fejjel.

Gondolom, most az következik, hogy a fizetésed kell majd teljes egészében nekik adnod.

A helyedben lelépnék valami hajós vagy szállodai munkára, ottlakással.

Mert fizetned neked kell!

2018. jan. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

1. nagyon sokan mondják hogy online...

akkor kérlek írj egy konkrét oldalt, ne azt hogy google meg internet mert ezzel könnyű dobálózni.

egy olyat ahol normálisan le van írva, és nem fizetős, meg nem valami földönkívüli módszer, hogy tanulj meg 2 hét alatt a nulláról

2018. jan. 5. 18:11
 6/12 A kérdező kommentje:

valóban csökkent a tőke 25 ezer forinttal de befizettem 60 at..

dolgoztam gyárban, de nem bírom a 3 műszakot, ez nekem olyan hogy inkább csalok lopok bűnözök, a gyári munka rabszolgamunka és nem vagyok rabszolga néhány hónapig persze lehet, de én többre tartom magam már bocsánat.

Persze más egy Mercedes vagy Audi mint mondjuk itt nálunk a Linamar ami az egészségre ártalmas anyagokat bocsát ki, hangos megsüketülsz és nincs 500 Ft az órabéred. jó ezt nem is folytatom inkább...


Igen pont ez van, hogy most válnak apám kérni akar kölcsön, anyám el akar költözni velem, de úgy hogy felesbe fizessük...

Nekem mindegy kivel, de én nem szívesen fizetek a nullából házra, persze ha van saját normális jövedelmem egyedül szeretnék lakni.


Befektettem a gyári fizetését ami elúszott, jó milliók, de olyan 80 körül a 6 hónap alatt, voltam 200 on is, na mindegy az a saját kockázatom volt, akkor még volt ugymond fix bevételem és vállalom is azt.

Meg nagyon sokat ettem, gyári melóhoz rengeteg energia is kell.


Valami office-ba szeretnék dolgozni, az az álmom.

2018. jan. 5. 18:21
 7/12 A kérdező kommentje:
ha 4 millió alatt van akkor tényleg nem nő a tartozásom?
2018. jan. 5. 18:22
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Duolingo, engvid.com de sok más is van.

Majd biztos más is javasol.


Diakhitelt pedig fizesd, legalább a minimumot mindig!!! De amikor tudsz előtörlesztéssel többet is, hogy hamarabb vége legyen. A minimumot mindig! Különben sokkal rosszabbul jársz. Dh visszafizetese iszonyú rugalmas, de csak addig amíg ezt a minimum szabályt betartod.

2018. jan. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
56%
Mar bocs, de miert szamitasz arra, hogy egy ceg fizessen neked irodai munkaert, amikor meg a googlet se tudod hasznalni?
2018. jan. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Mert pl elég sok dologban jó vagyok az ilyen matek, számolás. A kommunikációban is.

CSak a keresésben kutatómunkában nem, nem bírom az ilyenfajta szélmalomharcot, szeretem az egyszerű jól átlátható dolgokat, és nekem a google egy labirintus...

2018. jan. 6. 02:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!