Nyithatok egy alkalomra bankszámlát?

Figyelt kérdés
Sziasztok, azt szeretném kérdezni, hogy lehetséges lenne egy alkalomra/egy hónapra nyitni egy bankszámlát. Jelenleg nincsen bankszámlám, 18 éves vagyok, viszont rendelni szeretnék nagyobb értékben interneten, de nincs pofám (bocsánat a kifejezésért) a szüleim bankszámláját használni erre a célra. Lehetséges lenne e, nem okozna a későbbiekben gondot? A válaszokat előre is köszönöm!:)

2018. jan. 1. 21:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
igen
2018. jan. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%
Lehet elviekben, hogy csinálsz majd lemondod de sok értelme nincs. Pénzt buknál rajta. 18 évesen illene csináltatnod saját számlát állandó jelleggel.
2018. jan. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 baranyi tamás3 válasza:
Elméletileg lehetséges, de miután már nem kell a bankszámla akkor felkell azt mondani mivel vannak számlavezetési díjjak.
2018. jan. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Értem, a lemondásnak van valami díja?

Még feleslegesnek tartom a saját bankszámlát, mivel nincsen állandó keresetem és ezért nem szeretnék havonta x összeget kidobni azért, hogy éljen a számla.

2018. jan. 1. 22:06
 5/12 anonim ***** válasza:
Csomagtól függ milyen díjak vannak. Ha otp juniort kérsz akkor 24 éves korodig ingyenes a számlavezetés és a bakkártya költség is. Szóval egy olyat megéri csináltatni szerintem későbbre is, aztán ha diákmelózol vagy egyetemi ösztöndíjat kapsz akkor utalhatják rá, és rendelni is bármikor tudsz. Nekem is ilyenem volt amíg be nem töltöttem a 24-et, eleinte és is csak ritkán kaptam rá pénzt.
2018. jan. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Otp junior, és nem kell lwmondani
2018. jan. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

OTP Juniorral pont nem lehet utalni?


Mivel fizetsz online, bankkártyával vagy utalás?

2018. jan. 2. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
67%

OTP Juniorral nem lehet utalni?


Folyószámla! Alap funkció az átutalás.


Kérdező, diákként vannak havidíjmentes számlák.

Nem kell megszüntetni. Amúgy pedig egy éven belüli zárás esetén a bank felszámíthat díjat. Nem tudom az OTP Junior pl. él-e ezzel a lehetőséggel.

2018. jan. 2. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"Folyószámla! Alap funkció az átutalás."


Azt írja a hirdetmény, hogy "OTPdirekt internetes szolgáltatás - kizárólag lekérdezői jogosultsággal", csak lekérdezői jogosultságod van díjmentesen, a teljes netbankhoz már van havidíjat ír.

2018. jan. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ez akkor elég szomorú.

Visszafelé fejlődünk? Tíz éve amikor diák voltam, akkor is alapfunkció volt az átutalás. Díja volt persze, de nem a netbanknak, ami ha volt akkor az teljeskörű volt.

2018. jan. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!