Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kp felvételi díjat felszámolha...

Kp felvételi díjat felszámolhatom?

Figyelt kérdés
Építőipari kivitelező vagyok és a bankomnál 1% körül mozog a kp. felvétel. Legutóbbi munkán összesen 8millió ft. anyagköltséget utaltak át amiért ~80.000,- felvételi díjat fizettem összesen. Jogilag van akadálya, hogy ajánlat adásakor vagy szerződés kötésekor kikössem, hogy utalás esetén a végösszeg 1%-al emelkedik a banki költségeim miatt? Köszönöm előre is!

2017. dec. 26. 21:45
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Srácok. Ne kelljen titeket a térdemre ültetni és egyesével elmesélni, hogy mi miért és hogyan zajlik az építőiparban. Kinyaljátok Ti a valagát bármelyik hasitasis vállalkozónak csak csinálja meg a melót valaki :) Szóval ezeket a degradálós szövegeléseket hagyjuk. Kérdésemre választ kaptam, köszönöm az eddig hozzászólásokat.
2017. dec. 27. 17:23
 12/13 anonim ***** válasza:
11%

Kedves Kérdező!

Nagyon szomorú ilyen kérdést olvasni, mert tökéletesen tükrözi a tipikus magyar mentalitást. Amit leírtál, az a klasszikus cigánykodás, a megrendelő lehúzása mondvacsinált indokokkal.

A vállalkozó azért vállalkozó, mert kockázatot vállal, a profit reményében. Ehhez hozzá tartozik a kockázat, a piaci kockázatoknak való kitettség. Ez pont olyan, mintha többet számláznál azért, mert változott az építőnyag ára. Ez a Te bajod, neked az ilyen költségeket bele kell kalkulálni az árajánlatba, amitől viszont utólag nem lehet eltérni, mert a megrendelő ezzel az árral kalkulál.

És továbbra is kitartok amellett, hogy komolytalan, sőt, a szürke zónában mozgó vállalkozónak tűnik az, aki 8 milliót készpénzben kér. Persze, van olyan tétel, amit nem tudsz utalással kiegyenlíteni, de ne mondd, hogy az egész 8 milliót olyan helyeken költöd el, ahol kinéznek ha átutalásos számlát kérsz! 1m3 sóderre való pénz készpénzben való kivétele meg nem lesz 80 ezer, ebben biztos vagyok.

2017. dec. 27. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

A kp még többe fájna, olvass utána a kp fizetési korlátnak.

Azt kötsz ki, amit akarsz, de ki fognak röhögni. Normális vállalkozó eleve úgy kalkulál árat, hogy abban minden költséget, ráfordítást figyelembe vesz.

2017. dec. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!