Mennyi pénzt rakhatok a számlámra anélkül hogy bajba kerülnék?

Figyelt kérdés
Röviden az a történet, hogy feketén dolgozom külföldön. Szeretném a pénzemet itthon betenni a számlámra. Kint nem adóztam utána és nem vagyok bejelentve.
2017. dec. 25. 21:20
 1/5 anonim ***** válasza:
14%
Barmennyit, ha bankos kislany kerdezi, akkor eladtal egy orokolt hazat.
2017. dec. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
51%
Erre nincs összeghatár.
2017. dec. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
45%

Én csak józan paraszti esszel nyilatkoznék.


Magyar számlára minek raknál pénzt? Kamatozni nem fog, és a bank kegyetlenül megvámol. Emellett az adóhivatal is rád lát. Akkor már minek raknád a saját kp-de saját számlára?


Ha utalni kell valamit, pl. Nekem diákhitelt, akkor megkérem egy hazai ismerősöm, hogy utalja el, odaadom kp-ben. Így ő is megspórolja a kp. Felvételt, meg én is a banki sarcot.


Nálunk a pénz befektetése úgy megy, hogy ha van pénzünk, akkor veszünk termőföldet, bátyám imádja a mezőgazdasági dolgokat, igy a penz garantáltan tartja az árát, jobban, mint egy ingatlan, aminek romlik az állaga.


A lényeg, hogy úgy kell megoldani, hogy a banki szolgáltatásokat kikerüld.

2017. dec. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
44%

"Szeretném a pénzemet itthon betenni a számlámra."

Csak egy kérdésem van: Minek?

2017. dec. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
72%

Ennyi idióta barmot, mint aki eddig válaszolt édes isteten...


Szóval. Röviden a válasz: semennyit, mert minden bérjövedelem - összegtől függetlenül - adóköteles, tehát itt nincs olyan határ, mint mondjuk a nem üzletszerű értékesítés esetén, ahol 600 ezer forint alatt nem kell adózni. Ezt persze készpénz befizetésekor nem kérdezik, de ha rendszeresen csinálod, akkor előbb-utóbb a NAV (és nem a "bankos kislány") vizsgálódni fog.

De igazából teljtesen mindegy, mert már az is gyanús lehet, hogy papíron 0Ft jövedelmed van, de töbszáz ezer forintnyi számlát fizetsz be a közműveknek - bármikor megkérdezhetik, hogy miből. Persze erre leginkább akkor van esélyed, ha egy jóakaród feljelent, amúgy kisadózókkal ilyen szinten nem foglalkoznak. De a bankszánlán rendszeresen elhelyezett pénz előbb-utóbb biztos bukó.

2017. dec. 26. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!