Fiatalként lakáshitel?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok. Édesanyámmal élek, de szeretnék különköltözni és a talpamra állni.

Van bejelentett munkahelyem, de múltkor szerettem volna 600.000 ft hitelt felvenni és aztmondták, hogy fiatal vagyok. Ez el is maradt, mert annyira nem volt rá szükség.

Most viszont a ház vásárláshoz tényleg kéne, mert 7-8 millio körül vannak a házak és ennyim nincs. Van erre valami megoldás vagy felejtsem el?

Van fundamentám, majdnem 1 éve és gizetem rendesen. Esetleg ezt igénybe tudom venni?


2017. dec. 16. 01:14
 1/10 anonim válasza:
30%
Hol laksz ecsém?
2017. dec. 16. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Carragher_x ***** válasza:
60%
Fiatalként lakásbérlés. (Az, hogy mennyire vagy hitelképes az meg nem a korodtól függ)
2017. dec. 16. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
12%
Hitel helyett inkabb gyujtsd ki amit koltenel hitelre. Rakd felre honaponta sokkal jobban josz ki :). Igaz kell varni ra de nincs az hogy + ba fizess ki tudja mennyit es, ha ugy alakul hogy nem tudsz felre rakni par honapot legalabb nem kell aggodj bank miatt. Aztan ha ugy gondolod hogy meg kene keves esetleg vegyel fel melle. De inkabb probald meg kigyujteni.
2017. dec. 16. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
9%
Hitel helyett inkabb gyujtsd ki amit koltenel hitelre. Rakd felre honaponta sokkal jobban josz ki :). Igaz kell varni ra de nincs az hogy + ba fizess ki tudja mennyit es, ha ugy alakul hogy nem tudsz felre rakni par honapot legalabb nem kell aggodj bank miatt.
2017. dec. 16. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
9%
Hitel helyett inkabb gyujtsd ki amit koltenel hitelre. Rakd felre honaponta sokkal jobban josz ki :). Igaz kell varni ra de nincs az hogy + ba fizess ki tudja mennyit es, ha ugy alakul hogy nem tudsz felre rakni par honapot legalabb nem kell aggodj bank miatt. Aztan ha ugy gondolod hogy meg kene keves esetleg vegyel fel melle. De inkabb probald meg kigyujteni.
2017. dec. 16. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
9%
Hitel helyett inkabb gyujtsd ki amit koltenel hitelre. Rakd felre honaponta sokkal jobban josz ki :). Igaz kell varni ra de nincs az hogy + ba fizess ki tudja mennyit es, ha ugy alakul hogy nem tudsz felre rakni par honapot legalabb nem kell aggodj bank miatt.
2017. dec. 16. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
55%

Ecsém-öcsém... ne akarjál hitelt felvenni, mert rábszol...


Fundamenta mehet ezerrel, ha az lejár, arra van kedvezményes hitel, ami ESETLEG szóba jöhet, ha majd odajutsz. Takarékoskodás ezerrel, nem vagy elkésve, 30 évesen már lehet annyid, hogy vegyél egy jó házat, persze nem pesten, mert ott kurv. drága.


Ha addig nem akarsz anyuddal élni, akkor a lehetőségeid:


-Összeszedsz valami gazdag vagy éppen nem gazdag nőt, akinek van saját lakása.

-felszerelsz katonának, rendőrnek, amennyi túlóra van (rendőr) vagy kiküldetés (katona) úgy sem vagy otthon.

-mész egyetemre és kollégista leszel.

2017. dec. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
88%

"22 éves vagyok. ... múltkor szerettem volna 600.000 ft hitelt felvenni és aztmondták, hogy fiatal vagyok. ...

Most viszont a ház vásárláshoz tényleg kéne, mert 7-8 millio körül vannak a házak és ennyim nincs. "


Először is, ha 600 ezret nem adtak, mert fiatal vagy, akkor 6 milliót hogy adnának? :-)

Másodszor: az nem úgy megy, hogy bemegyünk,aztán megdobnak 6-8 millióval - ugyanis ahhoz, hogy a bank lakásvásárlásra hitelt adjon, MINIMUM 20 % önerővel kell rendelkezni, azaz jelen esetben egy 8 milliós háznál az 1,6 millió ft - van ennyid? :-)

Ráadásul valószínűleg azt sem tudod, hogy a lakásvásárlás után 4% illetéket is kell fizetni, ami esetedben még + 320 ezer ft lenne.

Tulajdoni lap kikérése, ügyvéd az adásvételi megkötéséhez, szintén nem 2 ft, úgyhogy min. 2 millió ft-al kellene rendelkezned ahhoz, hogy nekiugorj egy hitelnek. Arról nem beszélve, hogy ha munkanélküli leszel - akár csak átmenetileg is, hogy fogod fizetni a hitelt?


Tanácsom: addig örülj, amíg otthon laksz és sokkal többet tudsz félretenni, mint ha albérletben vagy saját lakásban élnél - mert annak ugyebár rezsije is van.

2017. dec. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
lakáscél volt. Ezért kérdeztem rá,hogy hátha a lakáscélnál más van. tudom mindezt és rendelkezem a költségekre való pénzel. Ha esetleg munkanélküli lennék nem lenne gond a törlesztővel és a többivel. 1 hónap alatt meg el tudok helyezkedni, de 1 hét sem kell szerencsére. örülök, hogy itthon lakok, de nem mindig jó a helyzet itthon..albérletbe nem mennék, de a rezsi költségekkel is tisztában vagyok. szerencsére nem 100 ezer ft-os fizetéssel rendelkezem, ezért mernék belevágni. Köszönöm mindenkinek! Elnézést a hibákért, gyorsan írtam.
2017. dec. 16. 20:40
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem lakáscél volt a 600 ezer.*
2017. dec. 16. 22:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!