Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Postán felveszik a 300 grammos...

Postán felveszik a 300 grammos levelet is ajánlott nélkül?

Figyelt kérdés

Fontos, mert mert csak a sima levél ârát kértem el.

Egy bubis közepes szabvány boríték.


2017. dec. 13. 13:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem veszik fel, hiszen a súlyából következtetve nem szabvány méretű. Valamint ha a vastagsága meghaladja a 2,5 centimétert, akkor csak csomagként tudod feladni, vagy postán maradó ajánlott levélként.
2017. dec. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Kicsit elnagyoltam, szerintem belefér a 75 grammba.
2017. dec. 13. 13:17
 3/14 A kérdező kommentje:
Egy egészen kicsit több, mint 2,5 centi. Csak egy alapozó.
2017. dec. 13. 13:18
 4/14 anonim ***** válasza:

1-es, bocs, de muszáj, hogy kijavítsalak (egyszer már megtettem) mert még mindig félretájékoztatsz), nem 2,5 cm, hanem csak 2,4 cm!


Kérdező: nem csak a súlyától függ, hogy egy levelet hogy adhatsz fel, hanem a mérethatároktól is, amit itt tudsz megnézni:

[link]


FONTOS! amennyiben sima levélként adod fel a levelet, NEM GARANTÁLT A CÉLBAÉRKEZÉSE!! Ha ajánlott levél elveszne, akkor:

1 - be tudod bizonyítani, hogy feladtad, nem Te vagy a hibás

2.- ha a posta hibájából eltűnik, akkor van kártérítés.

3.- az ajánlott levelet át kell venni, tehát a vevő sem tudja letagadni, hogy megkapta. (sima levélnél mondhatja, hogy meg sem kapta.

Amennyiben eladtál valamit és értékes, javaslom, hogy mindig ajánlottan add fel!

U.i: nem a posta dolgozója vagyok, de túl vagyok 1800 eladáson és csak 1x tűnt el cuccom :-)

2017. dec. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Elnézést kérek az 1 milliméterért :-)
2017. dec. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Ha a vastagsága több, mint 2,4 cm, akkor nem fogják felvenni levélként, csak csomagként.

Próbáld meg a vevővel megbeszélni, hogy csomagautomatába küldöd - az vmivel olcsóbb, mint a normál csmag.

2017. dec. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

#5, tudom, hogy nem sok, de a postán van egy szabvány keret: ha azon átmegy, ajánlott, ha nem, csomag. 1 mm akár 1.000 ft pluszt is jelenthet a feladónak - csak ezért javítottam, nem kötözködésképp :-)

Nekem egyszer 501 gr volt egy levelem, s 1 gr miatt majd 300 ft-ot ugrott a postaköltség - amit persze nem tudtam már elkérni a vevőtől, azaz buktam.

2017. dec. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Hát gyerekek becsomagolom aztán lemérem. Én mindig bukok ezen a postán, mint amit előre kiszámolok.

Egy nagyobb csomagnal azért fizettem 1500 Ft-al többet, mert a hülye postás, értéket írt rá, az meg ugye plusz pénz.

2017. dec. 13. 13:43
 9/14 anonim ***** válasza:
0%

"nem fogják felvenni levélként, csak csomagként. "

Ez se igaz így.


Szóval: levél 2 (!) kg súlyhatárig ÉS a mérethatárok

Ha a mérethatárba nem fér bele, AJÁNLOTTAN fogják bevenni és nembiztos, hogy kiviszik, lehet, csak értesítőt hagynak.

2017. dec. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

"nembiztos, hogy kiviszik, lehet, csak értesítőt hagynak."


Biztos, hogy NEM viszik ki. Ez a "majd meglátjuk" nem működik. Nagyon egyszerű a protokoll: ha házhoz címzed, de kilóg a méretből, akkor csomag. Csak akkor mehet ajánlott levélként, ha konkrétan postán maradóra van címezve. Mindez csak belföldre feladottakra érvényes, illetve a külföldről érkezők kézbesítése kivétel ez alól. Ezt csak a további kötekedést elkerülendő mondom.

2017. dec. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!