Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lakástakarék összegének...

Lakástakarék összegének átadása családon belül?

Figyelt kérdés

Voltunk az Erste bankban 2 hónapja, ott azt mondták, át lehet adni a fundamenta összegét családon belül, ha jól emlékszem.

nekem és páromnak 2 x 20.000 Ftot fizetünk, és szüleim nevén is szintén ennyit.

Hogyan is működik, hogy mi jövőre el akarunk költözni, és a megvett házat szeretnénk felújítani az összegből, hogy ami szüleim nevén van X lakástakarék én legyek a kedvezményezett?


Ha valaki tud bővebb infót / linket (sajnos nem találtam) megköszönném. :)


2017. nov. 27. 09:27
 1/5 anonim ***** válasza:

Mielőtt szakszerű választ adnék, lenne még kérdésem.

Már megvettétek a házat?

Melyik pénzintézetnél vannak a megtakarítások, a Fundamentánál, vagy az ERSTE-nél (a leírásod ezen a téren nem egyértelmű)

Mióta fizetitek a lakástakarékokat, tehát mikor kezdtétek?

2017. nov. 27. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Az Erste banknál van mind :)

Idén lesz 2 éves, és az összel igényelnénk 1et áthidalóval (azt ami a szüleim nevén van, mert nekik van rá megfelelő munkaviszonyuk, mi KATA-s vállalkozók vagyunk teljes év nélkül így mi nem kapjuk meg).


A házat jövő tavasszal vennénk meg legkésőbb, szerződés még nincs aláírva de a konkrét ház megvan.

2017. nov. 27. 10:27
 3/5 anonim ***** válasza:
2017. nov. 27. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Mivel ismerős adatok részben közöm van hozzá. Párom irta ki mint kiderült, én azt nem láttam eddig :)
2017. nov. 27. 11:20
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem is gyanús volt a sok azonosság:)


Ott már leírtam, mit javaslok. Azért nem javaslom az ERSTE áthidaló hitelét, mert kis értékű az ingatan és nem biztos, hogy az ERSTE elfogadja fedezetnek, az OTP-ben viszont nincs befogadási minimum érték.

2017. nov. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!