Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi lesz a forint hitelekkel,...

Mi lesz a forint hitelekkel, ha egyszer bevezetik az euro-t?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időszakban nevetségesen alacsonyak a kamatok, legyen szó lakáshitelről, vagy szabad felhasználásúról. Persze lakáshitelt általában jóval hosszabb futamidőre vesz fel az ember, ahogy én is tervezem (20 évre). Kérdés, hogy mi történik a forinthitelekkel, ha ez idő alatt valamilyen csoda folytán bevezetnék kis hazánkban is az euro-t?

Józan paraszti ésszel belegondolva nyilván nem az, mint a svájci frank hitelekkel, hisz ha a forintot kivezetik, akkor annak az árfolyama is megszűnik létezni, mint olyan. De mégis, hordoz ez a dolog magában bármilyen kockázatot?



2017. nov. 23. 01:40
 1/9 anonim ***** válasza:

Semmit. Ha megszűnik a HUF és EUR lesz, akkor sem lesz kitéve senki az árfolyamkockázatnak, hiszen onnantól nem lesz árfolyam. Egy pénz lesz.

Lesz egy stabil pénz, amiben továbbra is tartozol. Semmilyen hatása nincs ilyen értelemben a tartozásra, hogy mától EUR-ban tartozol.


Átváltják az akkori árfolyamon és kész. Onnantól nincs HUF, nem is kell vele foglalkozni.

2017. nov. 23. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Így van, nincs árfolyam kockázat ha erre gondolsz. Az átállás egy állomása, hogy megállapodnak egy adott árfolyamban. Mondjuk 1 Euro 310 Ft. Innentől ez teljesen kötött, a hiteled vagy a fizetésed is könnyedén átszámolható.
2017. nov. 23. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 xswerdy ***** válasza:
az árfolyamot simán átszámolják. Ugyanakkor a referenciakamathoz kötött hiteleknél megszűnik a korábbi referencia is (hiszen Ft-ban nem fognak jegyezni pl. 3 hónapos bankközi kamatot). Gondolom, ezek meg a következő kamatfordulókor átállnak a megfelelő EUR referencia-kamatra (ami jelenleg még alacsonyabb, mint a Ft-os kamatszint).
2017. nov. 23. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ami Nyugat-Európában is volt, az euró bevezetésekor:


A hiteleket (meg minden mást) átszámoltak az akkor megállapított árfolyamon, és atol kezdve a régi pénznem nem létezett tovább, azaz semmiféle árfoylamingadozás nem lehetséges, mert nincs mihet képest változni!

2017. nov. 23. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

1, Semmi. Lesz egy átváltási árfolyam azon átváltják a tőke- és kamattartozásodat. Ennyi. És 20XX január 1-től nem 3millió Ft-al fogsz tartozni hanem 10000 eurórva. (Ha pl 300Ft lesz az átváltási árfolyam.

2, Árfolyam kockázat akkor van ha nem azonos pénznembem veszel fel hitelt és van a jövedelmed. Euró/svájci frank hitel, forint jövedelem.

Mivel most is az emberek tulnyomó többsége forintban vesz fel hitelt, és a forintban kapja a fizuját ezért árfolyam kockázat már most sincs. A régi devizás hiteleket is forintosították már. Ergo az első kettő faxságot beszél.

3, Eurónál nem sem lesz árfolyam kockázat mert hitel is eurós (mivel átváltják) lesz és fizud is eurós (mivel az euró lesz a hivatalos pénz).

2017. nov. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Ergo az első kettő faxságot beszél."


Ergo a #5 nem tud szöveget értelmezni. ;)


Szerintem itt mindenki jól válaszolt, nem volt itt faxság.

2017. nov. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 kasz gyu ***** válasza:
Ha jól tudom, az euro bevezetése minden országban drágulást hozott. Miért lenne nálunk ez másképp. Lényeg az árfolyamon lesz, és az aprók kerekítésén.
2017. nov. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Most sincs már árfolyamkockázat mivel nincsenek már devizás hitelek

Forint hitelek vannak, forint jövedelem/bevétel mellett. Az emberek 99%-nál legalábbis így van.

Ergo faxságot beszéltetek.

Ha valaki nincs tisztában azzal, hogy mi is egy hitelnél a természetes fedezet akkor ne ossza itt az észt.

2017. nov. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"kasz gyu:


Ha jól tudom, az euro bevezetése minden országban drágulást hozott. "


NEM, nem jól tudod, hanem idöközben drágultak a termékek, de nem az euro bevezetése, hanem a normál infláció miatt.

Ha maradt volna a régi pénznem, akkor most abban számolva lennének drágábbak. Viszont sokan elkövetik azt a hibát, hogy az ezelött X évvel történt átváláskori árakhoz viszonyítják a maiakat - és ez így természetesen nem reális.

Ha a mai árakhoz néznéd MO-on (vagy bárhol Európában) a tíz évvel ezelöttieket, akkor egyértelmü, hoyg az akkor árak ma már sokszorosára nöttek - de ennek semmi köze a pénznemehez.

2017. nov. 28. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!