Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan lehet egy számlaszámról...

Hogyan lehet egy számlaszámról eldönteni ránézésre, melyik bankhoz tartozik?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert bankon kívüli utalás pénzbe szokott kerülni, bankon belüli nem. Így az ember előre tudhatná, próbáljon-e más fizetési módot találni, ha ezen a pár forinton akar spórolni.
2017. nov. 17. 23:15
 1/4 A kérdező kommentje:
Pl. OTP, Erste Bank, stb., melyik bankhoz tartozik egy bankszámlaszám.
2017. nov. 17. 23:16
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem esküszöm meg rá, hogy ebben tuti törvényszerűség van, de pl. az erstés számlaszámok, amiket eddig láttam, mind 116-tal kezdődtek, és a középső 8 szám 0. Az otp-sek, ha jól rémlik, 107 vagy 117 kezdetűek. Jó kiindulópont, hogy ha ugyanazzal a 3 számmal kezdődik a számlaszám, mint a tiéd, akkor nagy valószínűséggel bankon belül fogsz utalni.

Egyébként többnyire alapból megadják, melyik bankba kell utalni. Nekem netbankon keresztül minden forintutalás ingyenes, akárhova megy a pénz, annyi a különbség, hogy bankon belül azonnal ott van, ha munkaidőben indítom, bankon kívülre általában néhány óra múlva, vagy másnap.

2017. nov. 17. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Sandol ***** válasza:
100%

Szia!


Ezen az oldalon le tudod kérni az első 8 számjegy alapján, hogy melyik bankhoz tartozik: [link]

2017. nov. 17. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkét választ!

Első válaszoló, neked ingyenes mindenféle utalás Erste Bankból? Ez kicsit meglepő nekem.

2017. nov. 17. 23:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!