Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » OTP miért húzott le ilyen sok...

OTP miért húzott le ilyen sok pénzt?

Figyelt kérdés

Ma utaltam egy másik OTP számlára 1479 forintot, és pontosan 50 forintot eltűnt. Oké ez nem tűnik soknak, de ha úgy nézzük, hogy 3% levonás már igenis sok!

Ugyancsak fizettem aliexpressen 12 ezer forint körül, és akkor csak 30 forint körül vont le. Pár hónapja pedig elutaltam 130 ezret, és 500 forint körül vont le, tehát ez a kettő rendben van.

A mai 1479 forintos utalásnál pedig kaptam egy sms-t is, hogy elutaltam a pénzt (na nem mondod, de hasznos infó, ki nem találom, ha nem küldik az sms-t). Szóval lehet, hogy az sms küldésért is felszámoltak külön pénzt? Ha igen, ez milyen szolgáltatás? Bár ezt nem hinném, mert minden egyes szolgáltatást próbáltam letiltani.


2017. nov. 13. 21:12
 1/7 A kérdező kommentje:
OTP juniorom van. Vagy bázis, nem tudom. Elméletileg a junior már nem létezik, nekem legalábbis ezt mondták nyáron, amikor megújítottam a kártyámat. A lényeg, hogy állításuk szerint ez ugyanaz, mint a junior volt.
2017. nov. 13. 21:14
 2/7 anonim ***** válasza:
95%

"de ha úgy nézzük, hogy 3% levonás már igenis sok"


Sok, de ennyi abban a csomagban. Valamiből fedezni kell azt is, hogy az alapszolgáltatások ingyen vannak.


"Ugyancsak fizettem aliexpressen 12 ezer forint körül, és akkor csak 30 forint körül vont le."


Bankkártyával fizettél? Mert ott nincs levonás, az ingyenes.


"Szóval lehet, hogy az sms küldésért is felszámoltak külön pénzt?"


Lehet, igen. Szerintem menj be a bankba, és mondd le ezt a szolgáltatást, ha nem kell neked.

2017. nov. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
97%
Nem az OTP húzott le, hanem sok más honfitásrunkhoz hasonlóan Te is aláírtál egy számlaszerződést, amit el sem olvastál, sőt, a hirdetményt sem nézted át. Ott ezek a tételek mind fel vannak részletesen tüntetve.
2017. nov. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

"Szóval lehet, hogy az sms küldésért is felszámoltak külön pénzt? Ha igen, ez milyen szolgáltatás?"


Igen, az SMS nincs ingyen, viszont nem azonnal vonják le, hanem hónap végén (azaz következő hónap elején) egyszerre az összes SMS árát. Számlakontroll a neve (kártyakontroll, ha kártyás vásárlásra vonatkozik - online vásárlásra is).


"Ma utaltam egy másik OTP számlára 1479 forintot, és pontosan 50 forintot eltűnt"


Igazából a Hirdetményből az derül ki, hogy minimum 250Ft-nak kellett volna lennie. (0,4%, minimum 250Ft, amivel ki is jön a kb 500Ft a 130 000-es utalásnál).

2017. nov. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Volt nekem olyan csomagom, hogy 100 ft utalásnál is 100 ft-ot vont le utalási díjnak. Ez ilyen.

Netes kártyás fizetés ingyenes.


Díjak általában:

-havi számlavezetési díj

-sms-ek díja

-netbank díj

-átutalási jutalék.

2017. nov. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

2.: "Sok, de ennyi abban a csomagban. Valamiből fedezni kell azt is, hogy az alapszolgáltatások ingyen vannak. "

Milyen ennyi van az alapcsomagban??? 0.4% ember, ennyit vonhatnak le! Most néztem a számlatörténetet: ESETI MEGBÍZÁS 250 forint. WTF????? Nem elég, hogy tízszeresét vonják le, de még 250 forintot is lenyúlnak? Gratulálok ennek az országnak. Vásárolok vateráról egy ezresért, 479ft a csomagküldés, 300-at lehúznak, 80% a semmire.... Arról már ne is beszéljünk, ha foxpost helyett magyar postával szállíttatnám...

2017. nov. 14. 23:26
 7/7 anonim ***** válasza:
Valamit akkor félreneztél, sajnos ez van, Junior számlával az utalás sosem volt kedvező.
2017. nov. 15. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!