Mennyibe kerül ha K&H-s vagyok és OTP-s automatából vennék ki pénzt?

Figyelt kérdés
Pl. ha 100.000 Ft-ot szeretnék kivenni, és a hónapban még nem vettem ki róla? Ez így ingyen lenne, vagy fizetni kell valami költséget?

2017. nov. 11. 14:37
 1/10 A kérdező kommentje:
Mastercardról van szó.
2017. nov. 11. 14:37
 2/10 anonim ***** válasza:
Számlacsomagtól is függ. Annak a nevét meg csak te tudod. A bank weboldalán le van írva a hirdetményben a pontos költség.
2017. nov. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Tudnál segíteni, hogy ezt pontosan hol keressem a weboldalon?
2017. nov. 11. 15:00
 4/10 A kérdező kommentje:

Azt hiszem megvan.


"K&H Visa Classic bankkártyáddal belföldi ATM-ből ingyenes készpénzfelvételi nyilatkozat megtételével "


ilyen nyilatkoztatot külön kell tenni? Nem rémlik, hogy tettem volna. Be kell emiatt menni külön a bankba?

2017. nov. 11. 15:03
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, be kell menni. És nem azonnal lép hatályba, hanem következő hónaptól.
2017. nov. 11. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem értem ezt minek kell külön aláírni, van ennek valami oka?
2017. nov. 11. 15:33
 7/10 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Az oka az, hogy a kormány tette kötelezővé, hogy a bankoknak biztosítaniuk kell a főszámlára a havi kétszeri, összesen 150000Ft erejéig bármelyik automatából az ingyenes készpénzfelvételt. Mivel egy embernek több bankszámlája lehet, nyilatkozni kell, hogy melyik a főszámlád, amelyikre az ingyenes felvételt kéred. Nem minden banknál kell bemenni személyesen, de erősen kétlem, hogy lenne internetbankod (plusz nem tudom, hogy egyáltalán a K&H-nál is lehet-e nyilatkozni internetbankban). Az ingyenesség attól a hónaptól kezdődik, amelyik előtti hónap 20. napjáig a nyilatkozatot leadod. Azaz ha hétfőn (13-a) adod le, akkor december 1-től, ha november 21-én, akkor csak január 1-től él az ingyenes kpfelvétel lehetősége. Ha az elmúlt kb 2 évben nyitottál bankszámlát, akkor amúgy jó eséllyel nyilatkoztál, csak esetleg mint a magyarok nagy részének, fogalmad sincs arról, hogy miket írtál alá nyitáskor.
2017. nov. 11. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 belapus ***** válasza:

Az oka a törvényi előírás.A jogalkotók úgy gondolták, automatikusan nem az ingyenesség, hanem a díjkötelesség jár a magyarnak.

Havonta az első két készpénzfelvétel, összesen 150 000 forintig, bármely bank ATM-jéből ingyenes.

A továbbiakért fizetni kell.Saját automatából általában olcsóbb, mint más bank automatájából.

2017. nov. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

7. es ,igen lehet ebankon keresztül is igényelni,havi 2x 150 e ft ig ingyenes állítólag.Én is ott igényeltem.

Még nem tudom, mert eddig volt K&H ATM ünk a kisvárosunkban, de sajnos megszüntették,ezért én is OTP ben vetttem fel a fizum.

2017. nov. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

K&H Trambulin bankszámlám van, az ebankban rámentem, hogy nyilatkozat ingyenes készpénzfelvételi számláról, majd amikor rá akartam menni a Rögzítésre, akkor ezt írta ki:


"Módosításhoz kérjük, hogy válasszon ki egy másik számlát!"


Lehet, hogy akkor ezen a számlán már engedélyezve van?

2017. nov. 12. 08:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!