Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mibe kötsz le manapság 1-1,5m...

Mibe kötsz le manapság 1-1,5m forintot ha valami elfogadható hozamot akarsz, kis kockázattal?

Figyelt kérdés
2017. nov. 13. 16:24
 1/8 anonim ***** válasza:
13%
tőzsde fb, goog részvény
2017. nov. 13. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
46%
Állampapírba.
2017. nov. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 nagyontamas ***** válasza:
100%
A kérdésedre azért nehéz válaszolni, mert nem tudni mit tartasz elfogadható hozamnak. Ha jó az 1-2% akkor állampapírba fektess. Vannak 10-20% hozamot teljesítő befektetési alapok, de ott már oda kell figyelni mikor veszed. Volt itt olyan aki részvény vásárlásra buzdított. Vannak jó viszonylag stabil osztalék részvények. Pl.: A ZWACK viszonylag stabil az árfolyama (16750 Ft körül ingadozik) és legutóbb 1050 Ft-t előtte csak 850 Ft-t azelőtt 1200 Ft osztalékot fizetett. Vagy itt van a GRAPHISOFT PARK aminek nem csak az osztaléka 5% körüli, de stabilan emelkedik az árfolyama is. Aztán függ az élethelyzetedtől is. A lényeg, hogy ne a Bróker Marcsikáknak add a pénzed!
2017. nov. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mennyi időre szeretnéd lekötni?
2017. nov. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

OTP és K&H portfóliól, válogatott részvények. bemész és minden kérdésedre válaszolnak.


Állampapírok sem rosszak... viszont 10% hozamokat ne várj!


A helyedbe én mikor az euró leesik 300 ft környékére vennék egy 5000 és nyitnék egy devizaszámlát és avval lehet játszani hogy átváltod őket árfolyam függően.

2017. nov. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Kösz szépen az infókat. 1-3 évre gondoltam első körben.
2017. nov. 14. 15:17
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mi számít "elfogadható" hozamnak.

Ökölszabály, hogy a várható nyereséggel egyenes arányban nő a kockázat. Egy abszolút hozamú befektetési alappal el lehet érni 5-6%-os hozamoka is, (némelyikkel többet is, de az ritka). Viszont itt a befektetett tőkéd kockáztatod, ami azt jelenti, hogy egy részét el is bukhatod.

A tőkevédett alapok szart sem hoznak, viszont rengeteg járulékos költségük van.

Kötvényalapok és likviditási alapok dettó, nulla hozam, a költségek miatt negatív is lehet az eredmény, ezeket inkább portfólió-kiegyensúlyozásra szokták venni.

Részvényalapokról ugyanez elmondható: lehet rajta jól keresni, de bukni is, a kockázat jelentős, igaz, a várható nyereség is lehet az.

Közvetlenül részvénybe fektetni csak akkor szabad, ha értesz hozzá, különben nagyon megszívhatod.


Le lehet pontozni, de szerintem ha biztosra akarsz menni, akkor az államkötvénynél jobbat nem igazán fogsz találni, ha kockázatkerülő vagy.

2017. nov. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 ufóbia válasza:
100%

Itt az idő megismerkedni a cryptovalutákkal.

Nézd meg ezt a megvágott bemutatót. Ebből sok pénzt lehet csinálni....

Én már csinálom. :) bpeter3@gmail.com

Üdv.

Péter


https://www.youtube.com/watch?v=-cWK-FlefiI&feature=youtu.be

2017. nov. 17. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!