Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mekkora kockázattal bír egy...

Mekkora kockázattal bír egy erste személyi kölcsön?

Figyelt kérdés
450 ezer forintról lenne szó, 36 hónapra. A kérdésem annyi volna, hogy mekkora kockázatok vannak? És mennyire éri meg? (persze tudom hogy semennyire stb, de sokan azt mondták, hogy fél millió forint alatt nincs min aggódni.)
2017. márc. 10. 11:48
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

a kockázat te vagy. A szemlyi hitel nem fog másnap a duplájára ugorni.

A kérdés, hogy neked mennyire kockázatos 36 hónapig az x összeget fizetni. Ha elveszted a melód, akkor mekkora bajba kerülsz, stb.

2017. márc. 10. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
50%
nekem anno az erstenel volt 750ezer forint szemelyi kolcsonom, 60 honapra. havi 20764 ft-ot fizettem. igen, tobb mint 1.2milliot perkaltam vissza... soha tobbet semmilyen magyar banktol nem veszek fel megegyszer hitelt.
2017. márc. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nagyjából 600 ezret kell visszafizetned. A kérdés az, hogy a jelenbeli 450 ezer Ft megér-e neked 600 ezret?
2017. márc. 10. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

én is csak ismételni tudom az előttem szólókat, hasonló dilemmában vagyok én is.

nálam autómon vannak apróbb javítanivalók, plusz vennem kéne új gumit is, én is olyan 400ezret gondoltam, de számolgatva kijönne 300ezerből is éppen. én nem bízok annyira magamban, hogy 3 évre vegyem, inkább olyan 2 év az elméleti határ. így nekem 485ezret kellene visszafizetnem, viszont ahogy számolgattam, minden kiadással együtt kb. 10ezer Ft-om maradna hó végéig, ami úgymond szabadon felhasználható.


az biztos, hogy az embernek lennie kell legalább egy stabil b tervnek, vagy akár még c tervnek is ahhoz, hogy minimalizálja a kockázatot arra az esetre, ha megszűnik az aktuális munkahelye.

én például vészhelyzetben ki tudnék menni külföldre is akár, mert legalább angolul, németül jól beszélek.

azt is bele kell az esetemben kalkulálni, hogy az a havi 10ezer Ft is elég karcsú, ha az általam ismert hibákon kívül kijönne egy váratlan, nagyobb volumenű az autón.

talán abban az esetben működne ez megfelelően, ha tényleg a 400ezer Ft-ból megmaradna legalább a negyede tartaléknak. egy biztos, hogy a jelenleg esedékes cserékkel lenne egy megbízható autóm, és nem kellene mondjuk félreraknom 3-4 hónapon keresztül, rettegve, hogy esetleg a meglévő hibák váltanak ki egy nagyobbat, szóval ilyen logikával ésszerűbb lenne hitelből finanszírozni, mint gyűjtögetni.


én is egyébként ezen a véleményen vagyok, hogy fél millió Ft alatt nincs min aggódni, de csak akkor, ha a fentebb leírtakat többször végigjátszod magadban, és eltervezed. ezt legtöbbször azért mondják, mert egy átlagos, munkahellyel rendelkező embernek nem feltétlenül tűnik soknak az a havi 15-20ezer Ft, mert nincs olyan helyzetben, hogy számolgatnia kelljen forintra pontosan a fizetését, van egy megszokott havi költségvetés, és tudja az ember, hogy ennyi mindenképpen marad, viszont a munka nélküli létet meg úgyis mindenki csak akkor érzi igazán, amikor a részese, és akkor egyből más véleménnyel lennének a hitelfelvételről meg arról, hogy nincs benne kockázat.

2017. márc. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!