Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » OTP Junior számlám van. A...

OTP Junior számlám van. A Smartbankban körülbelül öt napja megjelent egy ilyen szöveg: "hitelkeret: 50. 000 Ft" Miért van ez ott? Nem vettem fel hitelt vagy kölcsönt.

Figyelt kérdés

2017. nov. 8. 07:53
 1/7 anonim ***** válasza:

Mert kértél "A" hitelt. Ez - ahogy a nevében is benne van - egy hitel KERET, ami azt jelenti, hogy 50.000Ft-ig mehetsz akár mínuszba is ha kártyával vásárolsz vagy készpénzt veszel fel.

Abban különbözik a személyi kölcsöntől, hogy ezt nem kötelező lehívni, akkor nyúlsz hozzá, amikor akarsz.

(Javaslom, ne szokj hozzá az ilyesfajta védőhálókhoz, sok felnőtt is emiatt kerül kilátástalan adósságspirálba).

2017. nov. 8. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
hát pedig ez alapján folyószámla-hitelkereted van :) Biztos rád dumálták, te meg nem értetted, aláírtad és voálá...
2017. nov. 8. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Így már értem. Múlt héten vettem fel 200.000-et úgy, hogy 150.000-es a keretem, és ott alá kellett írnom valamit, ez lehetséges, hogy összefügg ezzel az 50.000-es hitelkerettel? Illetve még egy kérdés: ennek a hitelkeretnek a fenntartása költséges?
2017. nov. 8. 08:01
 4/7 anonim ***** válasza:

" Nem vettem fel hitelt vagy kölcsönt....

Múlt héten vettem fel 200.000-et úgy, hogy 150.000-es a keretem"


Hűűűű, bakker, ne haragudj, de nálad komoly gondok vannak - nem tűnt fel, hogy 50 ezerrel több pénzt veszel fel, mint amennyid van?? Nem tűnt fel, hogy kölcsönt kérsz a banktól?


Igen, a hitelkeret fenntartásának van költsége - hogy mennyi azt a bank Hirdetményéből tudod megkeresni - rendelkezésre állási jutalék, + a felvett kölcsön kamata.

2017. nov. 8. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
szerintem te 200ezret vettél fel, amiből 150 személyi kölcsön, 50 meg a hitelkeret.
2017. nov. 8. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ez azt jelenti, hogy Folyószámlahitelt kaptál. Tehát 50.000 Ft erejéig tudsz túlköltekezni nagyjából bármire.

pl.: Van a számládon 100e Ft, de neked most 130e kell akkor ki fogják neked fizetni a 130-at, de ebből 30-cal megterhelik ezt a hitelkeretet. Tehát lesz 30e forint felhasznált és 20e rendelkezésre álló hitelkeret. Természetesen ezt a felvett hitelt vissza kell fizetni.


Amit írtál, hogy felvettél 200-at de csak 150 a kereted az más.

Alap esetben Junior kártyával ATM-ből 150e-t lehet naponta felvenni, kártyás vásárlás limitje pedig 100e. Ezt banki ügyintéző tudja neked növelni vagy csökkenteni.

Mivel te 200e-t vettél ki ezért be kellett menned a fiókba és ügyintéző kellett hogy kiadja, a végén pedig eléd rakott egy kis fecnit, hogy írd alá. Az egyfajta átvételi bizonylat, hogy ő kifizette neked te pedig átvetted azt az összeget amit kértél. Így elkerülve a későbbi reklamálás lehetőségét.


[link] 4. pont: Hitelfelvétel, visszafizetés

Hitelkeret: Egyes hitelek (pl. bankszámlahitel, hitelkártya) esetén nem kerül sor annak azonnali és teljes összegű folyósítására, hanem a hitelnyújtó egy hitelkeretet biztosít a hitelfelvevőnek, amelyet az szabadon felhasználhat. Emiatt meg lehet különböztetni a felhasznált hitelkeretet, ami nem más mint a ténylegesen igénybe vett hitel összege. Illetve a rendelkezésre álló hitelkeretet, amely pedig a teljes hitelkeretből még fel nem használt bármikor igénybe vehető rész.


[link]

2017. nov. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

4. és 5. válaszolókat inkább nem minősítem, de nem tudomy hogy minek írnak olyan témába amiből full fogyatékosok...

6. Viszont nagyon jól leírta, ez az igazság, nem pedig amit a többi mond.

2017. nov. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!