Mire jó a hitelkeret?

Figyelt kérdés

Fennmarad a folyószámlám.

Na és?

Ha mínuszba kerül az egyenlegem, akkor megszüntetem és ha ismét lesz stabil keresetem, akkor nyitok egy másikat.

Miért akarnék hitelt felvenni, csak azért hogy megmaradjon a számlám?


2017. okt. 22. 15:56
 1/9 anonim ***** válasza:
80%

Arra hogy a csóró magyarnak, ha fizetés előtt egy héttel nincs már egy vasa se, akkor is tudjon valamiből költeni gyorsan gördülékenyen hitelre.

Ez a nagy magyar valóság.

2017. okt. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%
Addig nem tudod megszuntetni, amig nincs nullan az egyenleged. Tehat minuszban csak akkor tudod megszuntetni, hogyha azt a minuszt kifizeted.
2017. okt. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%

Ennek semmi köze a számla megmaradásához.

A hitelkeret egy biztonsági háló, hogy ha elfogy a számlán lévő pénzed, akkor se állj bambán a pénztárnál, mert visszautasította a bank a fizetést.


A mínuszos egyenleg visszafizetésére rendelkezésre áll egy türelmi idő, ami alatt nem kamatozik a tartozásod. Tehát következő fizetésnél automatikusan levonódik a tartozás.


Hogy értelme van-e, azt nem tudom, én sem éltem ezzel a lehetőséggel soha. Nekem azt tanították, hogy addig nyújtózkodjak, amíg a takaróm ér, felelős költségvetéssel el lehet kerülni az előadósodást.

2017. okt. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
86%

Nagyon el vagy tévedve!

Ha tartozol pl. 20 000 ft-tal a banknak, egyenleg :-20 000 ft, te a folyószámlád nem fogod megszüntetni! :-)

Majd ha kifizetted.

2017. okt. 22. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

OMG megint a 8 éves kis srác akinek a nagy ötlete, hogy felvesz minden bankból egy valag pénzt, megszünteti a kártyáját, majd nyit egy új számlát és ismétlés a végtelenségig!


Másik kérdésednél már leírtuk, hogy gyerekként a szüleid hozzájárulása kell!

2017. okt. 22. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

"Ez a nagy magyar valóság."


Hiába írogatod a rasszista szövegedet itt. Az USA-ban sokkal nagyobb divat a hitelre vásárlás, diákhitel, több hitelkártya egy embernek + lakáshitel az alap.

2017. okt. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

@ 14:27


Csak ők röhögve vissza is tudják fizetni. Azoknak meg is éri az Amex Gold.

2017. okt. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
56%
Röhögve? Dehogyis. Nézd már meg micsoda adósság csapdában vannak rengetegen usaban. Ne a filmekből indulj ki.
2017. okt. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A különbség az, hogy normális országokban az emberek úgy használják a bank pénzét, hogy közben rendelkeznek a felvett hitel fedezetébel, magyarán a mindenkori jövedelmükig adósodnak el. Legalábbis hitelkártyával. (Lakáshitelt most ne vegyük ide, az egy más kategória).

Nálunk sajnos az a trend, hogy ha kevés a fizetésed, akkor megtoldod hitelből, ami törvényszerűen vezet az adósságcspdába.


Nem önmagában a hitel intézményével van a baj, hanem azokkal, akik nem látják át a rendszert és saját maguk alatt vágják a fát.

2017. okt. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!