OTP netbank probléma?

Figyelt kérdés
OTP netbankom van. Be szerettem volna állítani a mobil aláírás funkciót,hogy minden tranzakció előtt sms-be kapjak egy biztonsági kódot,amivel jóvá tudom hagyni a tranzakciót. Be is állítottam, kipróbáltam online vásárlásnál,a pénzt levonta, de sms-t nem kaptam... nem értem.. miért van ilyen funkció, ha nem működik?Párom K&h-s,de egy kattintással bekapcsolta magának és azóta is szépen, gond nélkül működik. Elnéznék valamit?Esetleg tapasztalatok, vélemények? Előre is köszönöm.

2017. nov. 5. 18:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem teljesen világos a dolog. Bankkártyás fizetésnél nem kapsz biztonsági kódot egyik banknál sem: szóval ha pl. a Tesco-pénztárnál kártyával fizetsz, akkor max SMS-értesítést kapsz róla, de kódot nem. A kódot átutalások esetén szokták küldeni.
2017. nov. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Online vásárlás esetén, nem bankkártyás fizetésnél. Online vásárlás esetén biztonsági kód sms-be,amit ha jóváhagyok, akkor vonja le a pénzt és történik meg a vásárlás.
2017. nov. 5. 18:49
 3/12 anonim ***** válasza:

A biztonsági kód az OTP direkt felületén végzett tranzakciókra vonatkozik. Pl. utalás, lekötés, bankkártya limit módosítás, stb. Bankkártyás vásárlásra nem.


Létezik technológia az online bankkártyás vásárlások jóváhagyására, de azt az OTP még nem alkalmazza.

2017. nov. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm:\ Kár. De legalább megadta az utolsó lökést a bankváltásra.
2017. nov. 5. 19:01
 5/12 anonim ***** válasza:

Az online vásárlás az gyakorlatilag egy ugyanolyan kártyás vásárlás, mint amikor egy üzletben a terminálon lehúzod a kártyát. Csak itt nem a chipből olvassa ki a kártyaadatokat, hanem Te adod meg manuálisan.

De ettől függetlenül az online vásárlás az valójában egyenlő a kártyás vásárlással.

Magyarán nincs biztonsági kód.

2017. nov. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Az OTP-nek 3 féle sms-es szolgáltatása van:

1. - netbankba való belépésnél küld egy biztonsági kódot a belépéshez - ez ingyenes

2. - netbankos tranzakciók, átutalás, stb. ELŐTT küld egy biztonsági kódot sms-ben, DE! pl. ha az űrlapon be van állítva, amit fizetni akarsz, akkor kód nélkül megy el az utalás.

3.- online vásárlásnál kártyával fizetsz, erre nem állítható be az előtte sms (OTP-nél)

2017. nov. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

# 5


De létezik a technológia, 3D Secure a neve. Azért találták ki, mert hagyományos vásárlásnál szükség van a PIN kódra, míg netes vásárlásnál alapesetben csak a kártyán szereplő adatokra. Így a netes vásárlások kockázatot jelentenek a kártyabirtokosnak, az elfogadó banknak és a kereskedőnek is. Megerősítő kód használatával viszont így a netes vásárlás kockázata is minimálisra csökken. Sajnos az OTP ezt a technológiát kártyakibocsátóként nem biztosítja, de egyébként, mivel az ország legnagyobb netes kártyaelfogadója, elfogadóként képes kezelni ezt a kódot.

2017. nov. 5. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2017. nov. 5. 19:44
 9/12 A kérdező kommentje:
Utolsó hozzászóló,ezt hogy értve?hogy tudom alkalmazni?
2017. nov. 5. 19:46
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem én írtam azt a választ, de válaszolok neked.


OTP ügyfélként nem tudod igénybe venni. Ha olyan bank ügyfele vagy (ezek szerint a K&H olyan) amelyiknél van ilyen funkció akkor igénybe tudod venni.

Ehhez persze az is kell, hogy a webáruházzal partner bank amelyik az elektronikus fizetési felületet a honlapra telepítette tudja kezelni ezt a rendszert.


Az OTP mint kártyaelfogadó tudja kezelni. Pl. az OTP telepítette a fizetőfelületet a Vodafone honlapjára is. Ha ott fizetsz kártyával az OTP felületén fizetsz. Hasonlóan a MÁV-hoz, stb... A legtöbb ilyet az OTP üzemelteti.



Lehet, hogy például az Unicredit bank elfogadóként sem tudja kezelni, akkor hiába van 3D Secure a K&H bankkártyához, az Unicredit által működtetett fizetőfelületeken nem fog működni.



Kibocsátó bank = amelyik a bankszámlához a bankkártyát kibocsátja.

Elfogadó bank = amelyik bank a bolti bankkártya terminált vagy a honlapokra az online fizetőfelületet telepítette. Ez a kereskedő cég és a bank közti szerződéssel működik.

2017. nov. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!