Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A bank vissza tarthatja a...

A bank vissza tarthatja a számlámon a pénzt?

Figyelt kérdés
Ott kezdődőtt el a kálváriám 1 évvel ezelőtt az egyik családtagom hogy segítsek neki pénz bélileg mert nagyon fontos lenne..Nem tudott fel venni hitelt és még kért rá hogy vegyünk fel az én nevemre én bolond segítettem neki pár hónapig fizette is de már 4 hónapja semmit nem fizetett erről én semmit nem tudtam sajnos.Ma szerettem volna le venni 1 bizonyos összeget a számlámról és le van nullázva a számlám.A bank ilyenkor vissza tarthassa a pénzemet ha nincs fizetve a hitel?Vagy ha nem engedélyezed le vehetik -önként a végrehajtók a számládról mert állítólag már a végre hajtóknak van át adva az ügy.Ilyenkor fordulhatok a rendőrséghez vagy mit tehettek ebben az ügyben teljesen össze vagyok törve hogy a saját családtagom ilyet tett velem.
2017. okt. 31. 22:49
 1/6 anonim ***** válasza:
95%

Nincs itt semmiféle pénzed vissza tartva. Az már a banké.

A háttértörténet már nem érdekli se a bankot se a behajtót. a hitel a te neveden van, a tiéd. vagy fizeted, vagy jön a behajtás. Persze próbálkozhatsz pereskedni rajta, de nincs mese, az hivatalosan a te hiteled.

2017. okt. 31. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Buktad. Hülye voltál, ez van.
2017. okt. 31. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
82%

A kérdéseidre Te és a bank között megkötött szerződésben biztosan választ találsz.


Ha végrehajtásra adták az ügyet, akkor a végrehajtó intézi tovább a behajtást. Ha ő inkasszót tesz a bankszámládra, akkor bizony nem tudsz felette rendelkezni, viszont még így is "jár" a nyugdíjminimum összege, ami a létfenntartást szolgálná. Ez jelenleg 28.500,- Ft. Tehát ezt az összeget "követelheted" a banktól, semmi mást.


" erről én semmit nem tudtam"

Ez az a dolog, amit én nem tudok megérteni. Ha "bedől" egy hitel, előtte állandóan értesítgetnek, meg "fenyegetnek", majd írogat a végrehajtó is. Ezekről nem tudsz?!?!?!?

2017. nov. 1. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
58%

Honnan a búbánatból tudna róla a kamu pénzügyi és banki kérdéseket kiíró srác???

Heti 5-6 ilyen kérdést nyomat, majd veszekszik a válaszadókkal, erről szól az élete :)

2017. nov. 1. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igazatok van hülye voltam hogy be dőltem veszekedni se akarok senkivel mert teljes mértékbe igazatok van sajnos de nem jött eddig semmilyen értesítés vagyis nem tudok róla egy lakásban élünk az értesítést könnyeden el tudja venni mert én egésznap dolgozom úgy hogy nem is tudok róla
2017. nov. 1. 09:47
 6/6 anonim ***** válasza:
80%

Nézd, az a te adósságod. Ezt nem tudod elvitatni. Te vagy fizetésre kötelezve.


Már végrehajtáson van az ügy?

A bank biztosan sokszor keresett. Oké, leveleket elsüllyesztette a rokonod, ha ott lakik.

De a bank telefonon is sokszor keresi az adóst. Nem értem, hogy nem ért el. Ha van megadva email címed ott is. A követeléskezelő cégek még a munkahelyen is képesek keresni.


Ezek szerint már végrehajtáson van az ügy, de nem vagyok benne biztos, hogy nem kevered-e a behajtócéget a végrehajtóval aki hatósági személy.

Ezt kellene elsőre tisztázni.


A végrehajtó inkasszálhatja a számlád, letilthatja a fizetésed, autót lefoglalhat, ingatlanra végrehajtási jogot jegyeztethet be, stb...


A bank önállóan csak a nála lévő pénzedhez fér hozzá?


Ha x banknál van a bankszámlád és a hiteled is, akkor joga van beszámítani a számládon lévő pénzt a tartozásba.

Azaz nem kell hozzá, hogy felmondja a hitelszerződést, egyszerűen ha nem fizetted be a részletet akár csekken akár átutalással, a számládról levonja.


De ez csak akkor megy, ha két bank egy és ugyanaz.


A bank önállóan nem fér hozzá más vagyonodhoz, a behajtócég semmihez sem, csak a végrehajtó aki hatóság.



Először holnap menj be a bankfiókba és ott gyűjts be minden információt.

Utána vond felelősségre a rokont. Azért először a bankba menj, hogy legalább tudd, hogy mivel állj oda elé!


Ha nem akar fizetni, nincs választásod, kénytelen vagy te.

Ha csak egy módod van rá, törlessz rendben, mert ha felmondják a hitelt sokkal rosszabbul jársz.

Ha pedig már felmondták próbálj meg egyezkedni a bankkal vagy akinek a bank eladta a tartozást vagy a végrehajtóval.



Nem foglak osztani, nyilván te is tudod, hogy felelőtlenség volt amit tettél, azért írtam ilyen hosszú választ, hogy segítsek.

Jó szándékú, csak felelőtlen emberekbe nem érzem azt, hogy bele kellene rúgni az interneten, mint ahogy sokan szeretik. Ettől függetlenül a jó szándék semmi alól nem mentesít. A kettő külön dolog.

2017. nov. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!