Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Melyik bankban érdemes számlát...

Melyik bankban érdemes számlát nyitni?

Figyelt kérdés
Van némi megtakarításom azt szeretném bankba tenni, de mivel jelenleg nincs állásom ezért nem tudom mikor tudok megtakarítást tenni hozzá. Nem szeretném ha költségeket vonnának le belőle mert még nincs munkám.
2017. okt. 30. 12:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
62%
2017. okt. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
62%

Akkor olyan számlát szeretnél amin a megtakarításod tudod elhelyezni?


Mert más szempontok szerint kell keresni megfelelő számlát, ha csak a meglévő pénzed akarod elhelyezni rajta illetve ha aktívan használnád is, például átutalásra vagy kártyás vásárlásra.


Egyébként tényleg legjobb kalkulátorral megnézni magadnak, utána pedig a kiválasztott számlatípusnak a részletes hirdetményét a bank honlapján, mert az a hivatalos és teljes.


www.bankracio.hu és www.bankmonitor.hu elindulni jó.


A kisebb bankok ajánlatait nem tudom, hogy ismeri-e illetve a takarékszövetkezeteket nagyon valószínű, hogy nem.


Az életkorod is sokat számít. 24 év alatt az OTP Junior a legjobb.

2017. okt. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
46%
Mekkora összegről van szó? Mert 100 ezer forintot nem érdemes bankba tenni.
2017. okt. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
49%

Kérdező, további infok nélkül nem lehet többet segíteni.


Azt sem írtad, hogy csak bankbetét illetve bankszámlán tartás jöhet szóba vagy más is, pl. államkötvény.

2017. okt. 30. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
1,8 millio lenne az összeg amit tennék. Ebből kb 1,5 amihez nem szándékozok nyúlni pár évig. De mivel most még nincs állásom nem sokminden jönne erre a számlára. Azért lenne szükségem számlára hogy utalni tudjanak rá.
2017. okt. 31. 00:49
 6/11 A kérdező kommentje:
Életkorom 40+ :)
2017. okt. 31. 00:53
 7/11 A kérdező kommentje:
Ami még nem világos számomra, hogy minden bank kártyájával lehet fizetni bárhol? Vagy pénzt kivenni bankomatból? Bocsánat ha hülyeséget kérdezek csak látom hogy futkosnak az emberek hogy itt meg ott lévő automata nem jó mert nem a bankjukhoz tart
2017. okt. 31. 00:59
 8/11 anonim ***** válasza:
40%

En a K&H-nal vagyok es meg vagyok veluk elegedve. Lakossagi szamlak kozott 3 konstrukcio van. Mindegyiknel vannak kriteriumok amivel nullazni vagy felezni lehet a szamlavezetesi dijat. Pl. a legkisebb csomagnal 650ft, ez felezodik ha van a szamladon legalabb 500.000ft vagy a minimalber osszege erkezik havonta. Nullazodik a havidij, ha mindket feltetel teljesul. Igy jar 2 ingyen utalas es 2 ingyen keszpenzfelvetel sajat ATM-rol.

A bankkartyas kerdesedre valaszolva, azert rohangalnak az emberek, mert a legtobb bank legtobb szamlacsomagja csak sajat ATM-rol engedi a havi X mennyisegu keszpenz felvetelt. A kartyakat ettol fuggetlenul mindegyik ATM elfogadja, csak frankon levesznek 1% koruli osszeget a szamladrol a felvett osszeg utan. Undorito.

2017. okt. 31. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Én vagyok a 2-es válaszoló és veled ellentétben mindent megértettem.


Jogos volt a kérdésem, mert vannak számlák amelyek csak megtakarításra jók, például nem lehet hozzájuk kártyát igényelni. A kérdező nem írta, hogy a betételhelyezésen kívül mást is akar-e.

2017. okt. 31. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
53%

Minden bank kártyájával lehet fizetni lényegében bárhol, ha a kártya típusa olyan. Mert a kártyatípus számít.

Ne Maestrot igényelj, hanem Visat vagy Mastercardot. Nem muszáj dombornyomottat, jó az elektronikus is.


Továbbra is a kalkulátorokat javaslom, ami természetesen kamatot nem mutat. Valaki itt azt hitte, hogy arra való.


Melyik városban laksz? A városodban lévő takarékszövetkezetek nem jöhetnek szóba?

Sokan ódzkodnak tőle, nekem sem a kedvenceim, viszont az évek óta tartó és hamarosan lezáruló konszolidáció révén már nagyjából eltűntek a különbségek a bankok és a takszövök között.


Esetleg a bankszámla mellé nyiss egy Cetelem Takarékszámlát. Bankszámlán tartva legtöbbet az kamatozik.

[link]

2017. okt. 31. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!