Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Beszedési megbízás, elektronik...

Beszedési megbízás, elektronikus számla?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Mostanra már végképp elegem lett a sárga csekkekből, és a rengeteg számlalevélből. Viszont ebben a pénzügyi dolgokban(is) harmatgyenge vagyok.


Az tiszta sor, hogy netbankon megbízást adok. Ha jól tudom ez azt jelenti, hogy a szolgáltatót fel sem kell keresni? A bankon keresztül meghatalmazom a szolgáltatót?


Viszont ha e számlát szeretnék, nem szeretném a papíralapú számlalevelet, azt a szolgáltatóktól külön kérni kell, vagy a bankon keresztül történik ez is? Bocsi a bugyuta kérdést:) Köszi.


2017. okt. 26. 21:42
 1/8 anonim ***** válasza:

Az utalásokat tudod utemezni.

Mindenho x napján Ennyit.

Vagy meghatalmazod a szolgáltatót hogy vegye le ami jar neki, de ne tobbet. En igy fizetek.


Vannak fejlettebb módszerek. De ha ez is jo?

Ha atallsz e számlára akkor meg kedvzmenyt is kaphatsz.

De azt mine egyes szolgáltatónál egyenkent kell intézni.

De hálistennek nem kell lejard a lábad. Eleg telefonon mar megbeszélni veluk.

2017. okt. 26. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Igen, a csoportos beszedésre a netbankban kell megbízást adni, be kell írni az ügyfélazonosítót meg a szolgáltató egyedi azonosítóját, ezt a megbízást a bank továbbítja a szolgáltató felé, ahol megtörténik a számlázási mód módosítása.

Azért a biztonság kedvéért kérdezz rá a szolgáltatónál, vagy csekkold le az online felületen, hogy mi van beállítva.


Az e számlát jellemzően az online felületen tudod beállítani, a banki kivonat esetében a netbankban.

2017. okt. 27. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én (egy kivétellel) mindent a díjneten intézek, nézd meg, hogy a te szolgáltatóid is fent vannak-e (nem írtad, hol laksz)

Egyedül az ELMŰ-nek van saját rendszere, a többi díjnetes. Évek óta nem kaptam semmilyen csekket papíron.

2017. okt. 27. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A szolgáltatók papír alapú számláit a szolgáltatóknál kell lemondanod, hiába a csoportos beszedés. Bár lehet, hogy van amelyik ilyenkor automatikusan leállítja.


Idő és teendő de az elején ezt végig kell zongorázni, utána menni fog.



Javaslom, hogy írd fel, hogy melyik szolgáltató online felületére milyen kódokkal tudsz belépni, vagy díjnetre illetve milyen számla hova megy, hogy utólag is átlásd a sok számlát.


És időnként azért nézz rá, hogy rendben vannak-e.


Jó dolog a csoportos beszedés, de nem árt ha az ember hónapok múlva is tudja, hogy hova nyúljon ha valamit meg akar nézni.

2017. okt. 27. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a korrekt válaszokat, kezd összeállni a kép!:) Még valami.

Épp ma fizettem be remélhetőleg az utolsó sárga csekkeket. Ha pl. ma megbízást adok, vagy esetleg hétfőn, akkor nem áll fenn annak a veszélye, hogy rögtön levonják az esedékes díjat, mert ugye még a csekk nem ért be a szolgáltatóhoz? Remélem érthető voltam?:)

2017. okt. 27. 09:41
 6/8 anonim ***** válasza:
Biztosan nem, a CSOB átfutási ideje nagyjából 2-3 hét.
2017. okt. 27. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Így van, de épp ezért nem is az utolsó csekket fizetted be. Lehet, hogy van amelyik már postázás alatt van vagy addig lesz elkészítve amíg a csoportost be nem rögzíti a szolgáltató.



A szolgáltatók honlapján pedig tanácsos lenne beregisztrálnod, talán jobb is mint a díjnet és ott nyomon tudod követni, hogy mikor milyen számla készül és kerül terhelésre a számládon.


Illetve vízóra, villanyóra állást is be lehet jelenteni, hogy ne csak mindig átalányszámla készüljön 11 hónapon keresztül.



Nekem van egy word fájl a gépemen benne minden a jelszavakkal, ha valami gond van vagy akármi be tudjak lépni.


A csoportos beszedést ott is láthatod illetve a netbank is mutatja.



Bankszámlát pedig a legjobb olyat használni ahol díjmentes a csoportos beszedés. Nem mindenhol az és nem éri meg még ezért is fizetni.

2017. okt. 27. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Sőt vannak olyanok ahol ha havi x tranzakció teljesül, pl. éppen csoportos beszedés, akkor kedvezményt kapsz mondjuk a számlavezetési díjból , stb...
2017. okt. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!