Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi a teendő más bankszámlaszám...

Mi a teendő más bankszámlaszámról történő fizetéskor?

Figyelt kérdés

A számlámat átviszem más bankhoz, azonban az OTP-nél marad a lakástakarékom és az egészségpénztáram.

Fentieket egyszerűen leemelték a számlámról. Szeretném, ha ez továbbra is így lenne.

Egy darabig még mindkét számlám élni fog egyéb okokból, viszont ugye az otp-nél törölnöm kellene a csoportos megbízásokat gondolom, míg a k&h-nál fel kéne vennem.

Ezt leszámítva mi a teendőm?

Az én értelmezéseim szerint ezzel csak engedélyezem, hogy az otp leemelhesse az összeget a számlámról, ugyanakkor az otp honnan fogja tudni, hogy erről a számláról kell leemelnie?



2017. okt. 20. 16:01
 1/3 anonim ***** válasza:

Így van, ahogy mondod. Az OTP-nél letiltod, majd belépsz a K&H-s netbankodba, ráklattintasz a csoportos beszedési megbízásra, listából liválasztod az OTP-t, (előtte az OTP honlapján nézd meg az egyedi azonosítót), majd egy kattintással elküldöd a megbízást.

Innentől semmi dolgod nincs, a felek elintézik a többit egymás között. Az OTP onnn tudja, hogy a megadott azonosítók alapján a k&H engedélyezi neki a számládról való beszedést.

2017. okt. 20. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Koplárovics Béci ***** válasza:

" az otp honnan fogja tudni, hogy erről a számláról kell leemelnie?"


Létezik egy olyan adatbázis, ahová bekerül, hogy az X szolgáltatónak a Z ügyfélszámmal melyik bank melyik számlájáról lehet leemelni a pénzt.

Viszont az OTP Lakástakarékot nem csoportos beszedéssel fizeted, hanem rendszeres átutalási megbízással (van ilyenem, és biztos, hogy így és csak így működik). Nem gond, a lépéssorozat ugyanaz: törlöd az OTP-nél a rendszeres átutalási megbízást, aztán beállítod a K&H-nál ugyanazt. Azzal számolj, hogy OTP-nél bankon belül a Lakástakarék az saját számlának minősül, így az OTP-s számláról az átutalás ingyenes. Ugyanez a K&H-tól átutalva pénzbe kerülhet.

Az EP-t nem tudom, hogy ugyanígy működik-e.

2017. okt. 20. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Mindkettőt csoportos megbízással fizetem, ez van beállítva, illetve a mai napon személyesen is rákérdeztem gyorsan a bankban és ott is azt a választ kaptam, hogy elegendő ugyanazzal a beállítással feldobni az új bank felületén a csoportos megbízást és a többit intézik egymás között.
2017. okt. 24. 19:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!