Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Zárolt otp bankszámla feloldás...

Tele kérdése:

Zárolt otp bankszámla feloldása hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Volt imént egy olyan gondom,hogy utaltak pénzt számlámra,de nem érkezett meg,ma rákérdeztem a főnöknél,és azt mondta hogy vissza utalták neki,olyan indokkal hogy az én számlám zárolva van.Első kérdés,hogy miért zárolhatnak egy otp junior számlát?Lehetséges,hogy azért mert 3éve kötöttük a szerződést,de nem volt sajnos alkalmunk bemenni érte,és most nyáron mentünk be,átnézték a papirokat minden,és kiküldték a kártyát 1 héttel később.Lehet hogy mivel 2évig nem mentünk be érte,ezért zárolták?És esetleg telefonon lehet feloldani vagy mindenképpen személyesen be kell menni egy bankba?Kisfaluban lakom,kicsit messze a várostól,ezért kérdem.


2017. okt. 13. 16:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Telefonon biztos nem oldják fel csak személyesen.
2017. okt. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%
Napok óta itt agonizálsz ezen a bankszámla-átutalás dolgon, most már jó lenne saját hatáskörben is körülnézned! Irány a bank, ott tudni fognak érdemben segíteni.
2017. okt. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszaitok,próbáltam elkerülni hogy személyesen bemenjek,mivel reggel 8tól délután 4ig melózok,és általában már bezárnak ilyenkor.De jövő hétfőn megpróbálok bemenni.Egyébként ha idegesit,hogy feljövök kérdezni a gyakorikérdések.hu-ra akkor nem kell elolvasni,köszi.
2017. okt. 13. 17:27
 4/6 anonim ***** válasza:

A számla nem hiszem, hogy zárolva van, inkább megszüntette az OTP.


A zárolásnak különböző okai lehetnek, de hogy évekig nincs használva, az nem ok.

Zárolni lehet például végrehajtási eljárás miatt (tartozás hajtanak végre hatóság által).


Három éve nem használtad, simán lehet, hogy a bank egyoldalúan felmondta a szerződést.


Főleg ha mínuszba fordult a számla, pl. valamilyen díj miatt amit nem egyenlítettél ki. A tartozás apránként de növekszik, más mozgás nincs rajta, ezért megszünteti.


Viszont erről előtte mindig jön levél és a számlaszerződés felmondása is tértivevényes levélben történik meg.


Nem költöztél el azóta mióta meg lett nyitva? Esetleg nem adtad meg rosszul a címedet?


Telebank hozzáférésed van? Mert ott bejelentkezve telefonon is kérhetnél információt.


Ha az sincs és internetbank sincs (feltételezem nincs), akkor személyesen kell a fiókot felkeresni.



Írtad, hogy kis faluban laksz, messze a fiók.


Ahol laksz nincsen takarékszövetkezet?

Mert még ha az OTP Junior kedvezőbb is, lehet, hogy jobban járnál takszövös fiataloknak szóló számlával.


Kényelmesebben tudnál intézkedni és annyira nem lehet drága, ha ott nyitsz számlát.


Az OTP-s ügyet persze tisztázni kell.

2017. okt. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod,első az lessz hogy bemegyek az otp-be és tisztázom ezt,hogy miért nem lehet rá utalni.Kb 3hónapja voltunk Veszprémben az otpben és ott csinálták meg,és azt mondták jó lessz.Nem költöztünk el,tuti hogy jól van megadva ez is,szóval nem értem,de majd felvilágositanak.
2017. okt. 13. 21:13
 6/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Voltam az otp-ben és megoldották a problémát,gondoltam feljövök megosztom veletek.Ugye én 2éve csináltattam a számlát,de nem mentem be értem mert nem kellett.Aztán most nyáron mentem be érte,és amikor újra átnéztük a számla adatokat stb akkor az otps csaj elfelejtette aktiválni a számlámat.Ezt mondták az otp-ben,és megcsinálták,de most meg sms nem jön,mehetek vissza még1x :)

2017. okt. 20. 16:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!