Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Angliában élők, a Brexit után...

Angliában élők, a Brexit után feltűnt nektek, hogy a bankok elkezdtek szarakodni veletek?

Figyelt kérdés
Pl nem engednek külföldre utalni, váratlanul megszűntetik a számláitokat, vagy nem enged belépni az online felületre a rendszer stb.
2017. okt. 5. 00:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
nem
2017. okt. 5. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes amit írsz, jó lenne ha kicsit részleteznéd, úgy informatívabb lenne.


Több embertől is hallottál már ilyet?

Mely(ik) bank(ok)ról van szó?


És basic számlatípus volt vagy "normál"?

Mert ez sem mindegy.


A számlabezárás nagyon komoly lépés a bank részéről. Nem közölték, hogy mi volt a probléma?

Nem esetleg a lakcímmel?


Régóta élsz az országban vagy azok akikkel ez történt?



Bocsi, de azért van ennyi kérdésem, mert így lehet legalább egy kicsit átlátni és mondani valamit.

2017. okt. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
"a Brexit után".... valaki a jövőben él? Nálunk még csak 2017 van.
2017. okt. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

1. Még nem volt Brexit, tehát nem lehetsz utána.


2. Nem tapasztaltam ilyet, viszont hallottam ezt azt, ilyen esetek olyankor történnek, ha az adott címen ahol laksz, előtte sok feketelistás személy élt. De számla megszüntetés akkor sincsen csak úgy, az hoax. Meg aztán van szád, felhívod a bankod, hogy mi a helyzet. De aki tisztes szándékkal van itt, az még nem került bajba. Tudod, mindig az kiabál, akinek a háza ég.

2017. okt. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Pontosítanál ahogy 1-2 napja kértem? Mert erre így sajnos nem lehet érdemben válaszolni. És lehet hogy a problémád is más gyökerű mint írtad.

2017. okt. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Egy szóval sem állítottam, hogy nekem van ezzel problémám. [link]


[link]

2017. okt. 7. 17:50
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát mindenesetre a kép biztos régi, mert a Lloyds a képen még Lloyds TSB logóval van de már 2013-ban vagy 14-ben szétváltak és lett belőlük Lloyds és TSB bank külön.

Náluk bankolok, illetve bankoltam, mert hogy TSB-s vagyok.

Én csak azt vettem észre, hogy ahogy most intézem a mortgage-emet, kicsit nyögve-nyelősen megy, de valszeg csak azért, mert telefonon, illetve online intézem. Előző két esetben kicsit gördülékenyebben ment, de akkor személyesen időpontot kérve a helyi branch-nál intéztem a mortgage-t. Valószínű nincs semmilyen összefüggésben a Brexittel és a külföldiségemmel....talán azért húzzák az időt, hátha felmegy a kamat, mire nyélbe ütjük, vagy csak símán sr a customer service-ük....

Az biztos, hogy egyre nehezebb számlát nyitni az újaknak és még ennél is nehezebb lesz, ha végleg megtörténik a kiválás. Elképzelhető, hogy majd a már ittenieknek is megnehezül a dolga....ezért is jelentkeztem most 5 éves lekötésre a mortgage-dzsel....na meg mert lenn vannak a kamatok, ennél lejjebb már nem igen fog, max feljebb menni....amit amúgy is beígértek.

Én számítok arra, hogy kicsit majd megnehezül minden legalább is kezdetben. Mire beállnak majd egy rendszerbe, addig eltelik egy kis idő.

Én azt javasolnám, hogy a tényleges kilépés környékén inkább ha csak lehet az ember rendeződjön el minden téren, épp elég lesz intéznünk a permanent kártyáinkat.

2017. okt. 8. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
mert? mégis ki a franc akarna ott élni? úristen...
2017. okt. 8. 00:44
 9/9 anonim ***** válasza:

ad egy, milyen Brexit? még egyelőre nem léptek ki.

ad kettő, nem, nem tapasztaltam semmit, igaz, külföldre eddig még nem utaltam, október végén lesz esedékes. de milyen alapon szüntetnék meg a számlámat, vay nem engedne be az online felületre? az tudja, hogy mi az állampolgárságom?

2017. okt. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!