Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Félre utaltak az én számlámra!...

Félre utaltak az én számlámra! Mi a teendőm?

Figyelt kérdés
Ma jött egy SMS, hogy az én számlámra valaki utalt pénzt egy másik településnek az önkormányzata. Több, mint valószínű, hogy valami félre lett gépelve. Ilyenkor nekem mi a teendőm? A bankomnak már írtam e-mailt, hogy nézzenek utána. Én visszautalni nem fogok másnak a bambasága miatt. Én azért nem fogok egy forintot sem fizetni.
2017. okt. 3. 18:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A banknak írás jó ötlet. Meg ne költsd el a pénzt.. :)
2017. okt. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem a Te hibád, de a pénz nem a tied, így el nem költheted, és nem is a Te feladatod kideríteni. Ha megkeresnek hivatalos formában, akkor vissza kell adnod, persze számlázhatsz magadnak némi költséget, de ezt majd akkor kiharcolod.
2017. okt. 3. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
volt ilyen ügyem, e-mailen leleveleztük, hogy visszautalom, az utalási díj levonásával, megtörtént
2017. okt. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
61%

Nekem mért nem akar semelyik önkormányzat félreutalni pár milliárdot? :(


Pedig sokan mondták már, hogy megtévesztésig hasonlítok egy közvilágítási IKOP pályázatra, pláne részegen...

2017. okt. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
85%

E-mail nagyon lassú.


A telebankot hívd fel és az adataiddal bejelentkezve jelezd a banknak a tévedést. Ők meg fogják keresni a másik felet és ha leegyeztetik mindkettőtökkel vissza fogják vonni az utalást.

Ez nem egyenértékű az átutalással, tehát nem díjköteles.


Ha ilyen lehetőség nincs a banknál csak "sima" átutalás, akkor pedig úgy szokás, hogy az utalás díjával csökkentve utalja vissza aki tévesen kapta meg.


Az is megoldás, hogy te keresed meg aki utalta a pénzt, de tisztább, jobb a bankon keresztül.

2017. okt. 3. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Estádio de Felchút ***** válasza:
Ne partizánkodj! Bankodnak szólj, neked ahhoz semmi közöd, ki utalt félre. Csak a bank felé jelezd a tévedést.
2017. okt. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
28%

Csak elvi kérdés,

- mi van akkor ha tartozom a banknak pl 200E-l az-az mínuszos a számlám, vagy végrehajtás miatt terhelve, és persze eszem ágába sincs kifizetni.

Na most, ha tévesen ráutalnak akkor az azonnal levonásra kerül, és nem lesz miből vissza utalni, ilyenkor ki fizet kinek mert, hogy Én nem az biztos.

2017. okt. 3. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

Nincs olyan, hogy félreutalás.

A bankszámlaszám egy része egy biztonsági kód, egy szám elütésével nem lehet másik számlaszámra utalni.

2017. okt. 3. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha ugyanaz a bank, akkor csak az utolsó 8 szám változik tehát lehet félre utalni.
2017. okt. 4. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

# 7/9 Időpont tegnap 22:50

A végrehajtótól kell visszakövetelni. A jogosult, azaz akinek visszajár a pénz kérheti vissza.

Nem egy-két nap lesz, mert a végrehajtó bemondásra nem teszi meg.


Végső esetben bíróságon ún. igénypert lehet indítani.

De ha dokumentumokkal alá tudja támasztani aki követeli, nem jut el pereskedésig. A végrehajtó is hatóság, ismeri a jogszabályi előírásokat.

2017. okt. 4. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!