Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Szerintetek nekem megéri...

Szerintetek nekem megéri lakástakarékot fizetni?

Figyelt kérdés

22/L vagyok. Nincs párom, és ugye ki tudja, mikor lesz, lehet, hogy az igazit csak 30 fölött találom meg (remélem, hogy előbb :D), ezért lehet, hogy arra kényszerülök, hogy egyedül vegyek lakást. Még tanulok és csak diákként dolgozom, szüleimnél lakom. Most jelenleg meg tudom oldani azt, hogy akár két lakástakarékot is fizessek, mindkettőt havi 20 ezerrel. De ez a jelen, és ki tudja, mi lesz, ha főállásom lesz, mert valószínűleg nem fogok olyan sokat keresni, meg ha albérletbe költözöm (ha összejövök valakivel komolyan akkor valószínű), nem tudom, így tudom-e majd fizetni. Mindenhol azt olvastam, hogy 4 éveset érdemes kötni, 26 évesen már jó lenne külön lakni. :)


Szerintetek érdemes lenne? Vagy inkább csak akkor, ha lesz biztos állásom és komoly párkapcsolatom?


2017. szept. 22. 16:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen érdemes. Ne költözz albérletbe, ha nem muszáj, ha van saját szobád, és a szüleid hagynak neked szabad teret, életet, akkor maradj ameddig tudsz, és fizesd a takarékot. Jó, hogy diákként dolgozol, mert legalább a saját zsebpénzedet megkeresed.
2017. szept. 22. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Akkor éri meg ha biztos veszel majd lakást 4 éven belül. Más esetben vannak jobb befektetések.
2017. szept. 22. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Pl mi a jó befektetés?
2017. szept. 22. 19:05
 4/11 anonim ***** válasza:
Lakástakaréknál jobb jelenleg nincs. Mármint ami hasonlóan gyakorlatilag kockázat mentes befektetés. Ha úgyis tervben van pár év múlva saját lakás akkor mindenképpen érdemes.
2017. szept. 22. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

"Pl mi a jó befektetés?"


Egy jó befektetési alap mivel azt nem kötelező lakásra költeni. Lakástakarékkal akkor jársz jól ha tudod mikor veszed a lakást de akkor se fizethetsz oda be akármennyit csak ahányat nyitni tudsz.

2017. szept. 22. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Érdemes szerintem is, ráadásul most akár számlanyitási díj nélkül is lehet nyitni.
2017. szept. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Hol utolsó? Cserébe mit kérnek?
2017. szept. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. :)


Azonnal fel kell használni a pénzt, vagy évekkel később is hozzáférhetek?

2017. szept. 24. 15:39
 9/11 anonim ***** válasza:
Minimum 4, max 10 évre nyitható. Nyiss 4 éveset, aztán lehet folytatni ha lejárt és még nincs lakáscél.
2017. szept. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2017. szept. 24. 15:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!