Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi az ilyen bank kártyának a...

Juhász Gergely111 kérdése:

Mi az ilyen bank kártyának a neve?

Figyelt kérdés
Sziasztok.A kérdésem a következő lenne.Szeretnék csinálni egy olyan bankszámlát/kártyát(nem vagyok jártas benne)amivel:tudok küldeni/fogadni pénzt.De úgy,hogy például Euro az alap currency rajta és én szeretnék ebayen mondjuk dollárért venni valamit akkor automatikusan átkonvertálja dollárba.És ha nekem valaki utal dollárt pl akkor automatikusan euróban kapom meg.Mi az ilyen fajta bank számlának a neve és kb mennyiben fáj megcsinálni és fenntartani?Köszi előre is.

2017. szept. 21. 18:44
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Euró számlán euró van, ha arra pénz érkezik a bank euróra váltja.

Forintot is befizethetsz, de az átváltáson veszíteni fogsz. Devizavételi árfolyamon váltja a bank és általában annak is van díja ha más pénznemben fizetsz be, mint amilyen a számlád.


Ezért csak akkor éri meg neked devizaszámlát nyitni, ha tényleg rendszeresen vásárolsz külföldről.



Hány éves vagy?


Forint számlád melyik banknál van?

Azért kérdezem, mert vannak olyan bankok és számlacsomagok, amelyeknél ha a forint számla mellé nyitsz devizaszámlát, akkor annak nincs külön számlavezetési díja.


Amúgy pedig minden bank maga határozza meg a díjakat.


A Raiffeisen amint tudom elég kedvező, de nézz utána a bankok honlapján a hirdetményben. (Ne csak a rövid leírást olvasd el!)


Esetleg takarékszövetkezeteket is megnézhetnél.

Melyik városban laksz? Ott milyen takszövök vannak?

Van olyan takszöv amelyiknél csak 0,75 euró a számlavezetési díj és más költség sem annyira kemény.


Én sem vagyok nagyon híve, inkább kereskedelmi bankokat preferálom, de a betétbiztosítás a takszövben elhelyezett pénzekre is vonatkozik, ráadásul az integráció óta sokkal biztonságosabbak lettek.

2017. szept. 21. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Hát a nagy helyzet,hogy Én Szerbiai vagyok és suli mellett melózgatok.Arra kellene a bankszámla ha mondjuk rendelnék egy pateszt vagy esetleg steam re raknek penzt,hogy ne kelljen mindig a szuleimtol kerni a Kartyat.:D.
2017. szept. 22. 00:02
 13/15 anonim ***** válasza:

Szerbiai vagy magyarországi bankban akarsz számlát nyitni?


Mert szerbiai bankot ajánlani itt senki nem nagyon tud.

2017. szept. 22. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
0%
Revolut kártyát vegyél. Jobban jársz vele, mint a magyar bankok kártyáival, főleg, ha devizában vásárolsz.
2017. szept. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Orosz Rulez válasza:

Sokba, a magyar bankok drágák - de részleteket ne kérdezz, mert nem tudok.

Tényleg a Revolut.com vagy a Transfewise.com Mastercard kártyája lenne a legjobb neked - ezek olcsók/teljesen ingyenesek. Online megnyitható mindegyik.


Ha ezen transferwise.com/u/tiborr3 a linken regisztrálsz Transferwise számlát (Mastercard kártyát utána igényelhetsz ingyenesen) akkor 500GBP összegig ingyen átutalást kapsz.

2018. ápr. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!